Derby Bohemek v Příbrami bude ve znamení policejních manévrů

ČTK ČTK
31. 5. 2013 12:51
Při sobotním derby druhé fotbalové ligy mezi Bohemians Praha a Bohemians Praha 1905 dohlédne na pořádek kolem 150 policistů.
Fanoušci Bohemians 1905.
Fanoušci Bohemians 1905. | Foto: Eduard Erben

Příbram - Při sobotním derby druhé fotbalové ligy mezi Bohemians Praha a Bohemians Praha 1905, které bylo z bezpečnostních důvodů přesunuto ze Střížkova do Příbrami, dohlédne na pořádek kolem 150 policistů.

Vypomáhat jim bude několik desítek strážníků. Policisté očekávají příjezd stovek fanoušků. Pořadatelé naopak předpokládají spíše nižší účast kvůli deštivému počasí.

Přijedou psovodi i antikonfliktní tým

"Utkání bylo vyhodnoceno jako rizikové. Máme vyhlášeno bezpečnostní opatření, očekává se příjezd několika set fanoušků. Na veřejný pořádek bude dohlížet kolem 150 policistů," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Na místě podle ní budou jak příslušníci pořádkové jednotky, tak psovodi a antikonfliktní tým. "Budeme spolupracovat i s městskou policií a pořadateli," dodala.

Špatné počasí prý diváky odradí

Mluvčí příbramské radnice Ondřej Šlechtický ČTK řekl, že policii bude vypomáhat 20 až 40 městských strážníků. "Bezpečnostní opatření jsou domluvena od 13:00," dodal. Zápas začne U Litavky v 17:00.

Příbramský fotbalový klub naopak žádná mimořádná opatření nechystá. "Bude to standardní režim, jako když přijíždí do Příbrami Sparta, Slavia, Brno nebo Ostrava," uvedl mluvčí klubu Zdeněk Brož a dodal, že v minulosti nebyly s fanoušky Bohemians žádné problémy. Vzhledem ke špatnému počasí soudí, že účast nebude tak vysoká. "Navíc tím, že svaz určil, že to má mít stejný termín s ligou, tak to trochu odradí diváky," uvedl.

Ve Střížkově by to bylo nebezpečné

Duel byl přesunut do Příbrami kvůli obavám z nepokojů fanoušků. Zápas dvou týmů hlásících se k historii Bohemians totiž vždy mívá velmi vyhrocenou atmosféru kvůli dlouholetému sporu o název. O přeložení dějiště duelu požádali radní Prahy 9. Obávali se, že by ne zcela vyhovující kapacita stadionu mohla přispět k narušení pořádku.

"Klokani" před prestižním soubojem se střížkovským klubem už mají jistotu postupu do první ligy. Návrat do nejvyšší soutěže oslavili v neděli po domácí výhře nad HFK Olomouc. Stále však usilují o prvenství v soutěži, na vedoucí Znojmo ztrácejí dvě kola před koncem tři body.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy