Hrdinové dne č. 2: Maradona, Messi, Gerrard a děravý brankář

Hrdinové dne č. 2: Maradona, Messi, Gerrard a děravý brankář
Green by nejraději zavrtal hlavu do země - po střele Clinta Dempseyho z dvaceti metrů dostal gól jak v žákovské lize. Míč šel doprostřed brány, ale Green si nepříliš razantní střelu srazil do brány.
Gerrard si zaběhl za obranu po nahrávce Emila Heskeyho...
...a šajtlí poslal míč mimo dosah brankáře Tima Howarda.
Gerrard a spol už další gólovou radost nezažili, a tak skončil zápas remízou.
Foto: Sport
Sport Sport
12. 6. 2010 20:56

Druhý den šampionátu měl na programu zápasy Korea - Řecko (2:0), Argentina - Nigérie (1:0) a Anglie - USA (1:1). Očekávaný souboj Argentiny s Nigérií byl premiérou Diega Maradony v roli trenéra na MS. Vyšla: výsledkově i tím, jak Maradona působil. Na čáře podél hřiště létal jako zamlada. Z hráčů v sobotu zaujali Lionel Messi (nejlepší z Argentinců) a Steven Gerrard, autor prvního gólu Anglie. Opačným způsobem zaujal brankář Anglie Robert Green, který dostal gól po své nevídané hrubé chybě.

---

Podrobnosti o zápase Argentina - Nigérie ZDE

Podrobnosti o zápase Anglie - USA ZDE

Podrobnosti o zápase Korea - Řecko ZDE

 

Právě se děje

před 43 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy