Del Bosque: Nic nevzdáváme, dokážeme dvakrát vyhrát

ČTK ČTK
16. 6. 2010 20:20
Hitzfeld: Neporazili jsme Španělsko 105 let

Durban - Trenér španělských fotbalistů Vicente del Bosque po senzační porážce 0:1 se Švýcarskem připustil, že jeho tým dnes neměl svůj den.

Úřadující mistři Evropy nepotvrdili ve svém zahajovacím duelu na světovém šampionátu roli hlavního favorita turnaje a utrpěli teprve druhou porážku z posledních 49 zápasů. Zároveň přišli o sérii dvanácti vítězných utkání.

Del Bosque vyčítal svým svěřencům hlavně nedůraz a malou přímočarost v koncovce.

Čtěte také:
První šok je tu. Španělsko prohrálo se Švýcarskem 0:1
Zápas jsme sledovali online ZDE

"Dneska to nebyl náš den. Dominovali jsme téměř celému zápasu, ale nebyli jsme schopni dát gól. Na posledních metrech, ve finální fázi nám scházela větší přesnost a také preciznost," hledal španělský kouč důvody překvapivé porážky.

Věřil, že jeho tým se z dnešního výsledku rychle oklepe. "Rozhodně nic nevzdáváme. Máme před sebou ve skupině další dva zápasy a tahle porážka znamená, že musíme oba vyhrát. Pak stále můžeme postoupit do další fáze," dodal Del Bosque.

Švýcarský trenér Ottmar Hitzfeld byl na své hráče pyšný a chválil je za to, jak dobře dokázali splnit taktické pokyny.

Ottmar Hitzfeld
Ottmar Hitzfeld | Foto: Reuters

"Hráli jsme velmi inteligentně. Proti Španělsku nejde otevřít hru a předvádět ofenzivní fotbal. Byli jsme kompaktní, dobře jsme bránili a čekali na svoji šanci," prohlásil Hitzfeld.

Jeho svěřenci zdolali Španělsko poprvé v historii a výrazně se přiblížili osmifinále.

"Neporazili jsme Španělsko 105 let, pro Švýcarsko je to historické vítězství. Udělali jsme krok k postupu a nyní se musíme soustředit na další dva duely.

Proti Chile to pro nás bude ještě těžší než se Španělskem, protože od nás každý teď bude hodně čekat," dodal německý kouč.

 

Právě se děje

před 15 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy