Dědu mu popravili Srbové. Z válečného uprchlíka Modriče je nejlepší fotbalista světa

Sport Sport
6. 12. 2018 7:33
Chorvatský záložník Luka Modrič převzal v pondělí v Paříži Zlatý míč. Jeho fascinující příběh tak dostal vskutku zlatou tečku.

Modričovi museli odejít do Zadaru, kde jako váleční uprchlíci sedm let bydleli v hotelu Kolovare a později v hotelu Iž. Právě na parkovištích těchto hotelů trávil Luka s míčem většinu času. "Válka mě udělala silnějším. Byly to těžké časy pro mě i rodinu, byli jsme na tom finančně hodně špatně. Nechci to v sobě vláčet věčně, ale taky na to nikdy nechci zapomenout," prohlásil Modrič.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy