Debut snů. Batshuayi v prvním zápase za Dortmund dovedl dvěma góly Borussii k výhře

2. 2. 2018 23:27
Michy Batshuayi se v Borussii Dortmund uvedl tím nejlepším způsobem - dvěma brankami pomohl svému celku v duelu proti Kolínu nad Rýnem.
Útočník Michy Batshuayi slaví branku v dresu Borussie Dortmund.
Útočník Michy Batshuayi slaví branku v dresu Borussie Dortmund. | Foto: ČTK

Kolín nad Rýnem - Belgický fotbalový útočník Michy Batshuayi při svém debutu za Dortmund dovedl Borussii dvěma góly a nahrávkou k výhře 3:2 nad posledním Kolínem nad Rýnem. Dortmund se díky vítězství v předehrávce 21. bundesligového kola posunul v tabulce na druhé místo za Bayern Mnichov, na který ztrácí 16 bodů.

Čtyřiadvacetiletý Batshuayi, který přišel do Dortmundu na hostování z Chelsea těsně před uzávěrkou přestupového období, otevřel skóre v 35. minutě. Postaral se tak o pětistou branku tohoto ročníku bundesligy.

Po hodině hry vyrovnal hlavou střídající Simon Zoller, o pár minut později se podruhé v utkání trefil Batshuayi. Domácí dokázali znovu vyrovnat, když se další povedenou hlavičkou prosadil Jorge Mere.

O výhře Dortmundu rozhodl šest minut před koncem po Batshuayiově přiťuknutí Schürrle, jehož prudká střela zapadla přesně do šibenice. Borussia si tak po třech remízách připsala plný bodový zisk.