Debakl, nebo překvapení? Čechy čeká silná Brazílie

roj
29. 9. 2009 18:00
Dovalil: Proti Brazílii není co ztratit
Matthew Jurman v hlavičkovém souboji s Lukášem Váchou
Matthew Jurman v hlavičkovém souboji s Lukášem Váchou | Foto: Sport

Port Saíd - České fotbalisty čeká už ve středu na mistrovství světa do dvaceti let v Egyptě mimořádně silný tým Brazílie.

Po úspěšném vstupu do turnaje v podobě vítězství nad Austrálií 2:1 se tentokrát s bodovým ziskem tolik nepočítá.

"Hned po losu bylo jasné, že Brazílie je velkým kandidátem nejen na vítězství ve skupině. Vždyť v minulosti tento šampionát vyhrála už čtyřikrát. Pro naše hráče bude hra proti takovému soupeři velkým zážitkem," připomněl na svazových stránkách trenér Jakub Dovalil.

Čeští mladíci v úvodním utkání i přes výhru příliš neoslňovali, zatímco Brazilci rozstříleli Kostariku 5:0. Podobný debakl by Dovalilův tým velmi nerad zopakoval.

Čtěte také:
Sledovala to Brazílie? Maskování, tvrdil český kouč
Čeští mladíci zahájili MS úspěšně. Porazili Austrálii

"Může to dopadnout všelijak, ale určitě se potvrdí prognózy, že utkání s Brazílií bude bráno tak, že není co ztratit. Pokud budeme bodovat dobrý, ale pokud ne, stejně se bude rozhodovat na závěr s Kostarikou," míní kouč.

Nejde ale jen o body. I góly mohou hrát v postupové matematice dost významnou roli. Na rozdíl od turnajů pořádaných UEFA, mezinárodní federace FIFA upřednosňuje jako další kritérium po bodovém zisku celkové skóre a až pak vzájemný zápas.

"Samozřejmě o tom víme. O to větší škoda je gólu, který jsme dostali v úplném závěru s Austrálií. Pro Kostariku je pětibrankový příděl určitě šok, já věřím, že my se krůček po krůčku budeme zlepšovat a budeme Brazílii vyrovnaným soupeřem," doufá Dovalil.

Jeho svěřencům dělalo proti Austrálii problémy egyptské klima a rychle jim docházely síly. Před duelem s Brazilci navíc mají jen dva dny na odpočinek.

Dá se předokládat, že kouč rozloží zátěž na více hráčů a trochu zamíchá se sestavou.

"Uvidíme, jaký bude zdravotní stav, ale i tak k nějakým změnám dojde. Je potřeba rozložit síly, a pak jsou tu karty a za dvě je stop na další zápas. Maží se až po čtvrtfinále. Základní sestava by se mohla změnit až na pěti postech. Změny budou v každé řadě v poli," prozradil český trenér.

Utkání Brazílie s Českou republikou začne ve středu v 18:45.

Předpokládaná sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Hošek, Mazuch, Heidenreich - Řezník, Mareček, Morávek, Wojnar - Vošahlík, Pekhart.

 

Právě se děje

Další zprávy