Debakl a potupa! Bayern nastřílel Barceloně čtyři góly

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
23. 4. 2013 22:33
Hvězdný katalánský "Dream Team" dostal v Mnichově pořádnou nakládačku, zápas ale na obě strany ovlivnili nepřesní sudí.
Fotbalisté Bayernu slaví triumfální vítězství.
Fotbalisté Bayernu slaví triumfální vítězství. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov rozdrtili v prvním semifinále Ligy mistrů hvězdnou Barcelonu 4:0 a už jsou více než jednou nohou od zopakování loňské finálové účasti nejslavnější klubové soutěže v Evropě.

Zároveň soupeři oplatili stejný debakl z před čtyř let, kdy Barcelona vyřadila Bayern ve čtvrtfinále

O branky vítězů se v zápase, který se na obě strany nepovedl pětici rozhodčích, postarali dvougólový Müller, Robben a Gomez.

Messi hrál, ale vidět nebyl

Přestože mohl do základní sestavy Barcelony naskočit uzdravený Messi, jeho přítomnost na hřišti příliš znát nebyla. A rovněž dirigentské schopnosti dalších kouzelníků katalánského celku zůstaly kdesi daleko doma na Pyrenejském poloostrově.

Po úvodní oťukávané se začali dopředu hrnout především domácí a svou snahu korunovali ve 25. minutě úvodním gólem. Centr Robbena sklepnul Dante na opačnou tyč, kde skóre otevřel Müller.

Barcelona sice na chvíli přitopila pod kotlem, ale víc než šanci, kdy na míč v dobré pozici nedosáhl Pedro, nevyprodukovala.

Bayern zápas ovládl a přidal další góly

Krátce po změně stran vedl Bayern už 2:0. Po podobně sehrané akci jako u první trefy tentokrát Müller vrátil míč na Gomeze, jenž na hranici ofsajdu navýšil domácí náskok.

Hosty ani dvoubrankové manko nevyburcovalo k větší aktivitě a domácí zápas postupně zcela ovládli. V 73. minutě se dočkal i tahoun mnichovských útoků Robben, jenž se z úhlu prodral před Valdése a zkušeně jej prostřelil potřetí.

V jediné větší šanci Barcelony selhal Bartra, který v gólové pozici pálil z otočky nad. Osm minut před koncem pak zabil čtvrtý hřebíček do barcelonské rakve druhým gólém v zápase Müller.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - FC Barcelona 4:0 (1:0)
Branky: 25. a 82. Müller, 49. Gomez, 73. Robben. Rozhodčí: Kassai (Maď.). ŽK: Gomez, Martínez, Schweinsteiger - Bartra, Sánchez, Alba, Iniesta. Diváci: 68.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Müller (83. Pizarro), Ribéry (89. Shaqiri) - Gomez (71. Gustavo). Trenér: Heynckes.
Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Bartra, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Sánchez, Messi, Pedro (83. Villa). Trenér: Vilanova.