Daridův spoluhráč z Herthy Berlín má koronavirus, tým je v karanténě

ČTK ČTK
17. 3. 2020 11:36
Fotbalisté Herthy Berlín, mezi které patří i český záložník Vladimír Darida, jsou ve čtrnáctidenní karanténě. Jeden z hráčů měl totiž pozitivní test na koronavirus. Německý klub o tom bez bližších detailů informoval na svých internetových stránkách. Podle serveru bild.de jde o obránce Maxmiliana Mittelstädta.
Hertha Berlín
Hertha Berlín | Foto: Reuters

Hertha se dnes původně po třídenním individuálním režimu, který vedení klubu zavedlo po přerušení bundesligy, chtěla vrátit k týmovému tréninku. Místo toho ale hráči i členové realizačního týmu dostali nařízeno, aby zůstali doma, protože u jednoho z nich byla zjištěna nemoc COVID-19.

"Hráč si stěžoval na všechny obvyklé příznaky, proto jsme ho okamžitě oddělili od zbytku týmu. Test poté onemocnění potvrdil, takže hráči nyní budou čtrnáct dní doma, kde budou i individuálně trénovat. Nyní musíme počkat, jestli se neobjeví další nakažení, a podle toho se bude odvíjet, kdy se vrátíme ke společným tréninkům," uvedl týmový lékař Uli Schleicher.

Klub jméno hráče neuvedl, ale podle serveru bild.de jde o Mittelstädta. Dvaadvacetiletý obránce si před sobotním zápasem s Hoffenheimem, jenž byl nakonec stejně jako celá německá liga odložen, stěžoval na teplotu. Nyní už je však podle webu bez příznaků.

"Bylo jasné, že s tím, jak se nákaza šíří, dříve nebo později zasáhne i náš tým," přidal sportovní ředitel Michael Preetz. "Teď je důležité, abychom se všichni řídili nastavenými pravidly. Takže hráči budou do odvolání trénovat doma podle plánů, které dostanou od trenérů," dodal.

Německo kvůli pandemii koronaviru minimálně do 2. dubna stejně jako většina zemí v Evropě přerušilo fotbalové soutěže. V Německu se dosud nemocí nakazilo zhruba 6000 osob a 19 lidí zemřelo. V bundeslize už byl jeden případ nákazy zaznamenán, COVID-19 byl potvrzen u Lucy Kiliana z Paderbornu.

 

Právě se děje

Další zprávy