Daridův gól nepomohl, fotbalisté Herthy prohráli s Kolínem nad Rýnem

9. 1. 2022 17:54
Bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida vstřelil svůj první gól v této sezoně německé fotbalové ligy, ale Hertha Berlín prohrála v 18. kole doma s Kolínem nad Rýnem 1:3. V dresu vítězného týmu, který se posunul v tabulce na šesté místo, se radoval i Tomáš Ostrák, jenž nastoupil v 85. minutě.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: Reuters

Hertha poprvé inkasovala ve 30. minutě, kdy se prosadil po rychlém brejku hlavičkující Modeste. Za dvě minuty zvýšil náskok hostů bývalý hráč berlínského týmu, slovenský záložník Duda.

V 57. minutě přišla Daridova chvíle, kdy jeho přímý kop z levé strany zapadl do sítě za bezmocného brankáře Schwabeho.

Vyrovnat se Hertě nepodařilo, naopak ještě inkasovala po trefě střídajícího Thielmanna. Svěřenci trenéra Tayfuna Korkuta tak mají v tabulce dál 21 bodů a jsou třináctí. Kolín nad Rýnem si připsal třetí ligové vítězství za sebou.

Před Herthu se dostala v tabulce jedenáctá Bochum, která porazila díky brance Pantoviče Wolfsburg 1:0 a bodovala naplno po dvou porážkách. "Vlci" prohráli v lize pošesté za sebou.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 1:3 (57. Darida - 30. Modeste, 32. Duda, 90.+1 Thielmann), Bochum - Wolfsburg 1:0 (65. Pantovič).

1. Bayern Mnichov 18 14 1 3 57:18 43
2. Dortmund 18 12 1 5 44:28 37
3. Hoffenheim 18 9 4 5 38:27 31
4. Freiburg 18 8 6 4 30:18 30
5. Leverkusen 18 8 5 5 42:30 29
6. Kolín nad Rýnem 18 7 7 4 30:28 28
7. Union Berlín 18 7 7 4 25:23 28
8. Eintracht Frankfurt 18 7 6 5 29:27 27