Darida si užívá sesazení Sparty. Teď jsme na koni my

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 4. 2013 10:00
Na plzeňských fotbalistech byla po výhře v sobotním zápase 25. kola Gambrinus ligy v Jablonci (3:1) znát velká úleva. A především radost.
Vladimír Darida se může radovat. Pět kol před koncem ligového ročníku se Plzeň osamostatnila v čele tabulky.
Vladimír Darida se může radovat. Pět kol před koncem ligového ročníku se Plzeň osamostatnila v čele tabulky. | Foto: CPA - Eduard Erben

Jablonec nad Nisou - Na plzeňských fotbalistech byla po výhře v sobotním zápase 25. kola Gambrinus ligy v Jablonci (3:1) znát velká úleva. A především radost. 

Po prohře před čtyřmi týdny v přímém duelu o první místo na hřišti pražské Sparty byli viktoriáni v čele tabulky bodově dohnáni, navíc museli často slýchat o tom, že Sparta hraje v mnohem lepší formě než oni.

Pět kol před koncem ročníku se ale vše otočilo a teď je to opět Plzeň, kdo má v boji o titul všechny trumfy v ruce.

"Teď jsme na koni my, ale ještě to musíme potvrdit. Do konce zbývá pět kol, musíme sebrat všechny síly a neztratit. Těch kol je ale ještě před námi dost. Máme těžké soupeře, Sparta taky. Ještě se může ztrácet, takže tohle kolo podle mě nebylo rozhodující," řekl novinářům po zápase záložník české reprezentace Vladimír Darida.

Vláďo, jako to pro vás bylo, když se v poslední době mluvilo o lepší formě Sparty?
Sparta se hrozně nakopla tím zápasem s námi, pak se jim všechno dařilo. Jsme rádi, že se to teď obrátilo.

Co jste vůbec na zaváhání Sparty v zápase s Jihlavou říkal?
Všem nám udělala Jihlava radost, tajně asi doufali všichni. Nakonec bylo i té remízy škoda. Chtěli jsme to tady potvrdit. To se nám povedlo, jsme za to rádi.

Jak těžké bylo to v Jablonci potvrdit?
Nebylo to vůbec nic lehkého. Nedávno jsme s nimi hráli dva zápasy, ani jeden nevyhráli. Chtěli jsme to napravit. Výhra se vůbec nerodila lehce. Prohrávali jsme jedna nula, nakonec jsme byli rádi, že jsme zápas otočili.

Nezapochyboval jste ani po úvodním gólu soupeře?
To ne. Říkal jsem si, že je všechno otevřené, že zbývá hodně času. Nikdo nepanikařil, zachovali jsme chladnou hlavu. Pomohlo nám, že jsme vyrovnali do konce poločasu a dobře vstoupili do druhé půle. Nechtěli jsme to zbytečně otvírat, věděli jsme, že i kdyby se stalo nejhorší a hráli jsme tady třeba jedna jedna, taky by to nebylo špatné. Nechtěli jsme to otvírat za každou cenu.

Tři prohry od jednoho soupeře během měsíce by asi byly moc, že?
Ale i to se mohlo stát. My jsme si z těch zápasů vzali ponaučení, měli jsme dlouhé video, kde jsme se na to připravovali. Ty zápasy nám pomohly.

V předchozích zápasech vás Jablonec přehrál ofenzivou. Nezaskočilo Vás, že tentokrát vsadil na obranu?
Hráli trošku jinak než v pohárech, ale asi to bylo dané tím, že nechtěli ztratit. Pro ně by remíza nebyla špatná, asi proto hráli spíš na brejky.

 

Právě se děje

Další zprávy