Darida se vrátil do Freiburgu, Hertha si odvezla porážku 1:4

20. 12. 2020 17:39
Fotbalisté Herthy Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě nezvládli venkovní zápas 13. kola německé ligy a s Freiburgem prohráli 1:4. Český záložník odehrál na hřišti svého bývalého klubu celé utkání.
Vladimír Darida (vpravo)
Vladimír Darida (vpravo) | Foto: Reuters

Gólový účet utkání otevřel po sedmi minutách hry se šesti brankami nejlepší střelec Freiburgu Vincenzo Grifo. Hertha srovnala v úvodu druhého poločasu a po Daridově akci měla šanci na obrat. Český reprezentant si ve vápně pokryl míč před obránci a předložil ho Krzysztofu Piatekovi, který ale z několika metrů přestřelil branku. Během závěrečné půlhodiny již skórovali pouze domácí i díky penaltě v nastaveném čase.

Hertha je po první prohře z posledních pěti duelů čtrnáctá s tříbodovým náskokem na příčky znamenající účast v baráži, Freiburgu patří 10. pozice.

Německá fotbalová liga - 13. kolo: Freiburg - Hertha Berlín 4:1 (7. Grifo, 59. Demirovič, 67. Gulde, 90.+4 Petersen z pen. - 52. Lukebakio).

1. Bayern Mnichov 13 9 3 1 39:19 30
2. Leverkusen 13 8 4 1 28:12 28
3. Lipsko 13 8 4 1 24:9 28
4. Dortmund 13 7 1 5 26:18 22
5. Union Berlín 13 5 6 2 27:18 21
6. Wolfsburg 12 5 6 1 19:13 21
7. Stuttgart 12 4 6 2 26:19 18
8. Mönchengladbach 13 4 6 3 24:22 18