Darida se trefil potřetí za čtyři zápasy, Pekhart dal svůj stý gól

12. 3. 2023 22:40
Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Vladimír Darida pomohl gólem v závěrečném 26. kole základní části řecké ligy k vítězství Arisu Soluň 3:1 nad Janinou.
Vladimír Darida.
Vladimír Darida. | Foto: Milan Kammermayer

Dvaatřicetiletý záložník otevřel skóre ve 26. minutě a trefil se potřetí z posledních čtyř utkání. Všechny tři duely, v nichž Darida skóroval, Aris vyhrál. Celý zápas odehrál také stoper Jakub Brabec.

Aris zakončil základní část na pátém místě a nyní ho čeká desetikolové play off o titul a postup do evropských pohárů. Na čtvrtého městského rivala PAOK, který drží poslední místo pro předkolo Konferenční ligy, ztrácí Daridův a Brabcův tým 14 bodů.

Tomáš Pekhart vstřelil dnes stý gól v prvoligových soutěžích a pomohl Legii Varšava k dalšímu vítězství. Třiatřicetiletý fotbalový útočník po návratu do Legie na konci ledna skóroval počtvrté v sedmém soutěžním zápase, v 24. kole polské ligy přispěl k výhře 2:0 nad týmem Mielec. I jeho zásluhou je varšavský klub v tabulce druhý.

Pekhart se prosadil hlavičkou ve 49. minutě. Změnil tak bezbrankové skóre. "Druhý poločas jsme začali dobře a brzy dali gól. Nejdůležitější jsou tři body," řekl pro polská média. Po vstřelené brance do kamer ukázal tričko pod dresem s nápisem 100. Čtrnáct gólů má z bundesligy, 39 dal v polské Ekstraklase, 24 v české lize, 12 v Řecku, 10 v Izraeli a jeden v Turecku.