Darida dal gól a byl vyloučen, Bayern sesadil Paderborn

23. 9. 2014 22:17
Fotbalisté Bayernu Mnichov ukončili v německé lize neporazitelnost nováčka z Paderbornu.
Dante gratuluje Lewandowskému k brance do sítě Paderbornu.
Dante gratuluje Lewandowskému k brance do sítě Paderbornu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov ukončili v německé lize neporazitelnost nováčka z Paderbornu. V 5. kole zvítězil obhájce titulu 4:0 a posunul se do čela tabulky. Záložník Vladimír Darida přispěl svým prvním gólem v sezoně k remíze Freiburgu 3:3 s Hoffenheimem, krátce nato byl však vyloučen.

Bayern poslal do vedení už v osmé minutě Mario Götze po parádní patičce Thomase Müllera. Další zásah do sítě Paderbornu, který v dosavadních čtyřech kolech inkasoval jen dvakrát a nasbíral osm bodů, přidala letní posila z Dortmundu Robert Lewandowski.

Na druhé straně měl největší šanci Alžířan Idir Uali, ale samostatný postup na brankáře Manuela Neuera nezužitkoval. Naopak v 78. minutě zvýraznil vedení Bayernu trefou zblízka Götze a skóre uzavřel Müller.

Freiburg s Daridou a obráncem Pavlem Krmašem stejně jako v pátek proti Hertě promrhal vedení. V Hoffenheimu vedl 2:0 a poté 3:2, když se z penalty s přehledem prosadil český reprezentační záložník.

Krátce nato se však bývalý hráč Plzně snažil odehrát míč přes hlavu a zasáhl kopačkou do obličeje Kevina Vollanda. Deset minut před koncem byl Darida vyloučen a domácím se podařilo přesilovku zužitkovat, když v nastavení srovnal Jannik Vestergaard.

Prvního ligového vítězství se dočkalo Schalke, které vyhrálo v Brémách 3:0. Útočník Václav Kadlec strávil zápas Frankfurtu s Mohučí na lavičce. Eintracht bez něj dokázal dohnat dvoubrankové manko a uhrál remízu 2:2.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Bayern Mnichov - Paderborn 4:0 (8. a 78. Götze, 14. Lewandowski, 85. Müller), Brémy - Schalke 0:3 (48. Meyer, 51. Neustädter, 85. Barnetta), Eintracht Frankfurt - Mohuč 2:2 (45.+1 Meier, 82. Seferovic - 41. Hofmann, 44. Okazaki), Hoffenheim - Freiburg 3:3 (44. Elyounoussi, 63. Rudy, 90.+3 Vestergaard - 31. a 33. Frantz, 75. Darida z pen.).

1. Bayern Mnichov 5 3 2 0 9:2 11
2. Hoffenheim 5 2 3 0 9:5 9
Mohuč 5 2 3 0 9:5 9
4. Paderborn 5 2 2 1 7:6 8
5. Leverkusen 4 2 1 1 10:9 7
6. Hannover 4 2 1 1 4:3 7
7. Mönchengladbach 4 1 3 0 5:2 6
8. Kolín nad Rýnem 4 1 3 0 2:0 6