Darida byl u domácího debaklu Herthy s Bayernem, dostala čtyři góly

19. 1. 2020 17:39
Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida odehrál 68 minut při porážce Herthy Berlín 0:4 s Bayernem Mnichov. Obhájce titulu se výhrou dostal na druhé místo v tabulce německé ligy, čtyři body za vedoucí Lipsko.
Leon Goretzka a Javairo Dilrosun
Leon Goretzka a Javairo Dilrosun | Foto: Reuters

Bavorský velkoklub nastřílel všechny své góly ve druhém poločase. Po hodině hry využil Thomas Müller přiklepnutí Ivana Perišiče a stal se prvním hráčem, který od roku 2009 skóroval ve všech následujících sezonách německé ligy.

V 73. minutě proměnil penaltu Robert Lewandowski a s 20 brankami dohnal v čele bundesligové tabulky střelců Tima Wernera z Lipska. Další zásahy přidali Thiago Alcántara a Perišič.

Bayern dal gól ve všech úvodních 18 kolech sezony, což se mu naposledy povedlo pod vedením trenéra Pepa Guardioly v ročníku 2013/14.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:4 (60. Müller, 73. Lewandowski z pen., 76. Alcántara, 84. Perišič), Paderborn - Leverkusen 1:4 (51. Srbeny - 11. a 14. Volland, 36. Baumgartlinger, 75. Havertz).