Damková: Sudí měl zápas na Baníku ukončit, bylo to za hranou

Sport Sport
24. 3. 2014 15:32
Šéfka rozhodčích Dagmar Damková komentuje chyby sudích v 21. kole Gambrinus ligy.
Sudí měl zápas ukončit, tvrdí Dagmar Damková.
Sudí měl zápas ukončit, tvrdí Dagmar Damková. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Tři chyby udělali rozhodčí v 21. kole Gambrinus ligy podle Dagmar Damkové. Předsedkyně komise rozhodčích fotbalové asociace se zaměřila především na šlágr ligy mezi Baníkem a Spartou.

Ten byl poznamenaný výtržnostmi fanoušků, což měl podle ní hlavní rozhodčí řešit ukončením zápasu.

"Chápu, že se vždy musí udělat vše pro dohrání utkání, ale tady už bylo všechno hodně za hranou únosnosti. V tom, co se dělo o přestávce na Bazalech, se fotbal hrát nedá. A rozhodčí by jednou měli dát jasný signál," uvedla Damková.

Sparta měla kopat penaltu

Rozhodčí zápasu Karel Hrubeš podle ní udělal velkou chybu také při samotné hře. To když nenařídil penaltu proti Baníku po ruce obránce Frydrycha, kterou v 84. minutě zblízka nastřelil sparťan Konaté.

"Penalta měla být nařízena jednoznačně. Zpětně to uznal i rozhodčí Hrubeš, s nímž jsem těsně po utkání mluvila. Hráč pohybem ruky zamezil míči jít na branku. Rozhodčí prý situaci viděl tak, že si Frydrych spíše snaží krýt obličej," vysvětlila šéfka komise.

V případech, kdy ruka nejde proti míči a hráč si ji opravdu dá instinktivně před obličej, se penalty nenařizují. To však podle Damkové nebyl tento případ.

Také Dukla přišla o pokutový kop

"Rozhodčí měl situaci ztíženou tím, že šlo o velmi rychlou akci. Ale i tak budeme všem opět připomínat, že musí být v každém okamžiku ve střehu a dobrém postavení," dodala.

Pokutový kop se měl pískat i v zápase mezi Duklou a Příbram. Ve 20. minutě fauloval hostující Tarczal domácího Bergra, píšťalka sudího Jecha však zůstala němá.

"Byl to nenápadný zákrok, navíc útočící hráč už mířil ven z pokutového území. Ale i tak rozhodčí Jech měl odpískat pokutový kop proti Příbrami," podotkla Damková.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy