Další Ribéry v Bayernu. Mnichované koupili Franckova bratra

ČTK ČTK
20. 11. 2013 18:09
Do Bayernu Mnichov přišel i mladší bratr francouzského fotbalista Francka Ribéryho, osmnáctiletý Steven.
Bude Steven Ribéry pokračovat ve šlépějích svého staršího bratra? To se teprve ukáže.
Bude Steven Ribéry pokračovat ve šlépějích svého staršího bratra? To se teprve ukáže. | Foto: CPA Eduard Erben

Mnichov - Do Bayernu Mnichov přišel i mladší bratr francouzského fotbalista Francka Ribéryho. Osmnáctiletý Steven začal trénovat s juniorským týmem vítěze Ligy mistrů a mistra bundesligy. Do německé juniorské soutěže může zasáhnout od ledna.

"Chtěli jsme mu dát šanci, aby se u nás předvedl. V přípravných zápase může nastupovat už teď," řekl vedoucí mládežnického fotbalu v Bayernu Wolfgang Dremmler.

Steven Ribéry hraje stejně jako jeho slavný bratr v záloze. Naposledy nastupoval za mládežnický tým Racingu Lens.

 

Právě se děje

před 30 minutami

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy