Další problémy v Brazílii, na národním stadionu moc prší

Podívejte se, jak se v brazílii staví obří stadiony pro MS ve fotbale.
První ze tří stadionů, které vám představíme v této fotogalerii, je domovský stánek klubů Cruzeiro a Atlético Mineiro (za který hraje slavný Ronaldinho), předzívaný Mineirao. Nachází se ve městě Belo Horizonte.
Dokončen by měl být v polovině prosince, a tak na stadionu pro 62 000 lidí probíhají poslední úpravy. Kdysi se sem vešlo na jeden zápas plných 132 000 diváků (na zápas mezi Vila Novou a Cruzeirem), ovšem o bezpečnostních pravidlech tehdy nemohlo být ani řeči.
V roce 2013 bude domovský stánek Ronaldinha a spol. hostit Pohár konfederací FIFA, takže všechno musí být ještě do konce letošního roku připraveno.
Poslední úpravy na Mineirau. Aby byly splněny požadavky FIFA, muselo být ze stadionu a okolí odvezeno 5700 nákladních aut hlíny.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
16. 4. 2013 10:47
Národní stadion v Brasílii bude otevřen nejdříve 18. května.

Brasília 16. dubna (ČTK) - Kvůli dešti, jenž znemožnil položení trávníku, zrušili organizátoři na neděli plánované slavnostní otevření fotbalového stadionu v brazilské metropoli Brasílii. Národní stadion Mané Garrinchy, jenž bude za dva měsíce hostit úvodní zápas Poháru FIFA, bude otevřen nejdříve 18. května.

"Bez trávníku by to bylo jako divadlo bez jeviště," řekl ke zrušení slavnostního aktu Claudio Monteiro, vládní pracovník zodpovědný za přípravy v Brasílii. "Patnáct dní a nocí hustě pršelo, takže nemohl být správně nainstalován odvodňovací systém," dodal. Zahájení se měla zúčastnit i prezidentka země Dilma Rousseffová.

Na stadionu pro 72.000 diváků má sehrát 15. června domácí Brazílie proti Japonsku zahajovací zápas Poháru FIFA, jenž tradičně slouží jako generálka na světový šampionát. Z šesti stadionů pro testovací akci jsou hotovy pouze čtyři; vedle Brasílie jsou s pracemi pozadu také v Riu de Janeiro na ikonickém stadionu Maracaná.

Národní stadion v metropoli tak před červnovým turnajem projde pouze dvěma zátěžovými akcemi. Nejprve zhruba před 30.000 diváků při finále lokálního šampionátu a pak 26. května před "plným domem" v zápase brazilské ligy mezi Santosem a Flamengem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy