Další koncert hvězdného tria. Pařížané v přestřelce přetlačili Troyes

29. 10. 2022 19:31
Fotbalisté Paris Saint-Germain ve 13. kole francouzské ligy dvakrát prohrávali s Troyes, ale nakonec díky gólovému příspěvku hvězdného tria Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé zvítězili 4:3. Po třetí výhře za sebou vedou úřadující mistři tabulku o pět bodů před Lens. Marseille po třech ligových prohrách remizovalo na hřišti Štrasburku 2:2.
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Troyes šlo překvapivě do vedení již ve 3.minutě, kdy rychlý protiútok zakončil Baldé. Pařížanům se podařilo vyrovnat ještě v prvním poločase, kdy si Soler obhodil gólmana hostů a zakončil do odkryté sítě.

V úvodu druhé skórovalo Troyes podruhé, stejně jako v první půli zásluhou útočníka z Guinei Bissau Baldého. Utkání poté zvrátilo na svoji stranu hvězdné trio PSG. Messi se prosadil z hranice velkého vápna a o několik minut později poslal domácí do vedení Neymar po Messiho přihrávce.

V 77. minutě zvýšil na 4:2 Mbappé z pokutového kopu střelou do horního rohu branky. Hostům se ještě podařilo zdramatizovat závěr zápasu: dvě minuty před koncem základní hrací doby se prosadil po rohovém kopu Palaversu, na bod však jedenáctý tým tabulky nedosáhl.

Marseille po skvělém vstupu do sezony prohrálo tři zápasy za sebou, dnes jen remizovalo 2:2 ve Štrasburku a je páté. Skóre utkání otevřel již v 8. minutě Dieng, který si naběhl na dlouhý centr gólmana Lópeze, ustál souboj s dvěma obránci a přeloboval vyběhnutého brankáře domácích. Před přestávkou zvýšil na 2:0 Kaboré po přihrávce Clausse.

Štrasburk se vrátil do zápasu v 76. minutě, kdy snížil Mothiba. Domácím se podařilo utkání v nastavení vyrovnat, odražený míč si našel Gameiro a jeho prudkou ránu z voleje tečoval jeden z bránících hráčů za Lópezova záda.