Další hvězda do Číny, v Šanghaji bude hrát Gyan

ČTK ČTK
7. 7. 2015 13:09
Podle agentury Nová Čína si má někdejší útočník Udine či Sunderlandu vydělat týdně 250.000 dolarů.
Asamoah Gyan
Asamoah Gyan | Foto: Reuters

Šanghaj - Lukrativní nabídka z čínské ligy zlákala další známé fotbalové jméno. Kapitán ghanské reprezentace Asamoah Gyan se dohodl na angažmá s klubem Šanghaj SIPG. Podle agentury Nová Čína si má někdejší útočník Udine či Sunderlandu vydělat týdně 250.000 dolarů.

Devětadvacetiletý Gyan strávil poslední čtyři sezony na jiné výnosné adrese v Al Ainu ve Spojených arabských emirátech. V uplynulém ročníku kvůli zraněním odehrál jen 12 zápasů. V Šanghaji bude hrát pod vedením bývalého kouče anglické reprezentace Svena-Görana Erikssona.

Do Číny se rozhodli za zajímavým výdělkem vydat i Brazilci Robinho a Paulinho, které získal klub Kuang-čou Evergrande. Jejich nový zaměstnavatel chtěl na lavičku přivést slavného kouče Ottmara Hitzfelda, jehož však nepřesvědčil ani plat 25 milionů eur za rok a půl.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná úsekové měření rychlosti

Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí. V asi šestikilometrovém úseku je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. Radary budou podle ministerstva dopravy sbírat data pro policii, která následně spáchané přestupky pošle příslušné obci s rozšířenou působností.

Během roku bude měřicí technika instalována i na dalších opravovaných úsecích dálnice na Vysočině a ve středních Čechách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy