Další drsňák do Sparty. Po Breznaníkovi přichází Nešpor

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 6. 2014 16:44
Fotbalová Sparta hlásí před novou sezonou další posilu. Po Kováčovi, Bičíkovi, Štěchovi a Breznaníkovi přichází Martin Nešpor.
Martin Nešpor a Costa od příští sezony budou hrát za jeden tým.
Martin Nešpor a Costa od příští sezony budou hrát za jeden tým. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta získala do útoku posilu v podobě Martina Nešpora z Mladé Boleslavi. Důrazný útočník podepsal na Letné smlouvu na tři roky. Opačným směrem jde na hostování s opcí Jiří Skalák, který v uplynulé sezoně hostoval v Brně.

Pro Mladou Boleslav jde o druhý pohyb v útoku během dnešního dne, dopoledne byla dotažena výměna Jana Chramosty do Plzně za Michala Ďuriše (více zde). Nyní se rozhodla pustit i svého druhého nejlepšího střelce minulé sezony. Nešpor dal ve 24 zápasech devět gólů.

"Za dva roky působení v Mladé Boleslavi ukázal Martin Nešpor své nesporné kvality a díky konkrétnímu zájmu vítěze české ligy a poháru AC Sparta Praha o jeho služby jsme nabídku akceptovali. Martinovi děkujeme za odvedenou práci a v novém působišti přejeme hodně úspěchů," uvedl prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek.

Čtyřiadvacetiletý útočník hrál za Mladou Boleslav od roku 2012, předtím patřil mezi opory Bohemians Praha 1905. Celkem má v lize na kontě 102 zápasů a 23 gólů, proslavil se především důraznou a bojovnou hrou a aktivním napadáním.

"Martin je typologicky takovým hráčem, kterého jsme hledali. O jeho příchodu jsme uvažovali už delší dobu, v posledních letech se kontinuálně zlepšoval, o čemž svědčí například i jeho výrazná branková produktivita v podzimní části minulé sezony," řekl k přestupu člen představenstva Sparty Jakub Otava. "Věříme, že ve Spartě bude jeho herní a výkonnostní růst pokračovat," dodal.

Součástí transferu je hostování Skaláka, který na jaře patřil mezi tahouny Brna. Vicemistr Evropy do 19 let z roku 2011 se v Mladé Boleslavi pokusí rozšířit svou sbírku 43 ligových startů a tří branek a získat tak místo v nominaci na mistrovství Evropy jednadvacítek, které se za rok koná v Česku.

"Pro ročník Jirky Skaláka je nadcházející sezona důležitá, protože vyvrcholí domácím mistrovstvím Evropy do 21 let. Na jaře zanechal velmi dobrý dojem v Brně, nyní bude mít možnost působit v týmu, který se probojoval do evropských pohárů," řekl agent obou hráčů Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST International.

Pro Spartu je Nešpor pátou letní posilou. Už dříve získala brankáře Marka Štěcha, Davida Bičíka, stopera Radoslava Kováče a záložníka Michala Breznaníka.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy