Jablonec se nenechal zahanbit. V Norsku nasázel tři góly

8. 8. 2013 22:02
Jablonec vyhrál v odvetě nad Strömsgodsetem 3:1 a postupuje do závěrečného předkola Evropské ligy.
Karel Piták krásným lobem potvrdil výhru a postup Jablonce do 4. předkola Evropské ligy | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Jablonce se přidali k Plzni a Liberci a také pokračují v tažení poháry.

Severočeši po domácí výhře 2:1 porazili norský Strömsgodset i v odvetě a v pátek se mohou těšit na los posledního předkola Evropské ligy.

Základ k vítězství 3:1 položil už po čtvrthodině hry Hubník. Domácí poté převzali iniciativu a brankář Špit se měl co ohánět, aby udržel čisté konto. Překonal jej až dvacet minut před koncem Kamara.

Norský tým tlačil, jenže gól, který by poslal bitvu do prodloužení, mu nebyl souzen. Naopak Baumit v závěru ještě přidal trefy Vaňka a Pitáka.

Jablonec udržel vedení do poločasu

Domácí vstoupili do utkání lépe, potřebovali vstřelit gól, a tak se tlačili do útoku. Jablonec ale jejich ataky trpělivě odrážel a naopak sám kontroval.

V 11. minuty ještě Kubistova dalekonosná střela po zaváhání Larsena v brance neskončila, ale o čtyři minuty později už Hubník po přenechání Pitáka síť rozvlnil.

Strömsgodset sice přidal na obrátkách, ale opět to mohl být Jablonec, kdo by slavil gól. To by ovšem musel po půlhodině hry proměnit Piták hlavičku z bezprostřední blízkosti. Larsen ho ovšem vychytal.

S blížící se přestávkou domácí stupňovali tlak. Horn po rohu hlavičkoval vedle, šanci Kovácse zase zneškodnil Špit.

Vaněk s Pitákem pečetili postup

I v druhém poločase se musel hostující gólman hodně otáčet, aby neinkasoval. Dvakrát za sebou vychytal Kamaru, ale potřetí už na stejného hráče nestačil, vyrazil mu míč přímo k nohám a domácí útočník nabídnutou příležitostí nepohrdl.

Jablonec se ale z následného tlaku vymanil a sám zápas rozhodl. V 81. minutě propálil Larsena střídající Vaněk a v poslední minutě přidal krásným lobem zpoza vápna třetí trefu Piták.

Severočeši tak přidali do koeficientu cenné body za výhru 3:1 a stejně jako Liberec se mohou těšit, jakého soupeře mu pro play off o Evropskou ligu určí páteční los.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Strömsgodset IF - Baumit Jablonec 1:3 (0:1)
Branky: 71. Kamara - 16. Hubník, 81. Vaněk, 90. Piták. Rozhodčí: Mažeika - Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva). ŽK: Johansen - Kysela, Vošahlík, Hubník, Kopic, Třešňák, Loučka. První zápas: 1:2, postoupil Jablonec.

Strömsgodset: Larsen - Vilsvik, Horn, Madsen (46. Diomande), Hamúd - Ibrahim, Johansen, Boateng - Storflor, Kovács (65. Keita), Wikheim (46. Kamara). Trenér: Deila.

Jablonec: Špit - Zoubele (46. Vaněk), Kysela, Beneš, Čížek - Loučka, Kubista - Kopic, Piták, Vošahlík (87. Jablonský) - Hubník (68. Třešňák). Trenér: Skuhravý.