Čtyři kohouti na dvou smetištích - Spartě to prý pomůže

Miloslav Lubas
17. 8. 2011 13:30
Ať se klidně hádají, jen když se neperou
Řepka se svým spoluhráčem i konkurentem Zápotočným a Kweukem.
Řepka se svým spoluhráčem i konkurentem Zápotočným a Kweukem. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Zbytečná hysterie a mnoho povyku pro nic. Ale i vysoce nadstandardní situace - tedy alespoň v českých poměrech.

Tak mluví o čtyřech špičkových stoperech  v kádru pražské Sparty uznávaní fotbaloví odborníci. Na Letné se sešli Tomáš Řepka, Jiří Jarošík, Erich Brabec a Tomáš Zápotočný.

Václava Němečka, Josefa Csaplára a Františka Komňackého nevyvedly z míry ani ostré hádky mezi Řepkou a Zápotočným ve vítězném utkání ´rudých´na Slovácku.

"Emoce k fotbalu patří a hráči, kteří při zápase vypadají, že spolu nebudou do smrti mluvit, si většinou za pár minut podají v kabině ruce. A jdou si sednout na pivo," řekl aktuálně.cz asistent trenéra reprezentačního áčka Komňacký.

Čtěte také:
Sparta vyhrála i potřetí, Heinz sestřelil Budějovice
Outsider, nebo kat favoritů? Spartu čeká v play off Vaslui

"Takové čtyři stopery, jací jsou ve Spartě, by chtěl mít v kádru každý český trenér. Sparta s nimi postaví dvě nejlepší obrany v lize. Také na krajní obránce má dva velmi dobré vyrovnané fotbalisty - Pamiče s Podaným a Vidličku s Kušnírem," vysvětlil Komňacký.

Pro evropský úspěch Sparta čtyři stopery potřebuje

Podle něj je tak kvalitní zdvojování postů v české lize vysoce nadstandardní. "Když ale má Sparta na čtyři drahé stopery peníze a chce se dostat na evropskou úroveň, pak silnou obranu potřebuje," prohlásil Komňacký.

Němeček příchod Jarošíka do Sparty vítá.
Němeček příchod Jarošíka do Sparty vítá. | Foto: Miloslav Lubas

"Kdyby však vypadla z Evropské ligy, myslím si, že jednoho stopera prodá nebo vymění za jiného hráče," dodal jablonecký kouč.

Bývalý úspěšný reprezentant Václav Němeček označil kampaň o přetlaku stoperů ve Spartě za zbytečnou hysterii.

"Příchod Jarošíka Spartě jen prospěje. Klub zná a je to výborný fotbalista s dobrým charakterem. Jako univerzální fotbalista může navíc v pomalejší české lize nastupovat i jako záložník," poznamenal Němeček.

Když se stopeři nepoperou, nic se neděje, říká Němeček

Csaplár si dovede Jarošíka představit rovněž jako záložníka. Němeček vidí šanci pro Zápotočného i na kraji obrany. Csaplár o něm však hovoří jako o typickém stoperovi. Zná ho už 22 let.

Csaplárovi připadají čtyři stopeři ve Spartě evropským standardem.
Csaplárovi připadají čtyři stopeři ve Spartě evropským standardem. | Foto: Aktuálně.cz

"Čtyři výborní stopeři umožňují Spartě, aby stavěla střed obrany podle aktuální formy hráčů i podle soupeře," uvedl Němeček.

Hádky mezi Řepkou a Zápotočným při utkání na Slovácku nepovažují Němeček a ani Csaplár za nic nebezpečného.

"Impulzivní Řepka seřve v zápalu boje každého a Zápotočný si se svými zkušenostmi nenechá nic líbit. Pokud se nepoperou, nic se neděje," konstatoval Němeček.

Csaplár nechápe, proč někdo dělá ze čtyř stoperů ve Spartě konfliktní kauzu a zabývá se jí. „Je to mnoho povyku pro nic," shrnul.
 

 

Právě se děje

Další zprávy