Baník v Poháru vyhořel s Ústím, vypadl i Liberec

25. 9. 2013 18:45
Baník Ostrava se loučí s domácím pohárem, nestačil na druholigové Ústí nad Labem.
Baníku Ostrava nadšení z výhry nad Libercem dlouho nevydrželo. Z Poháru jej vyprovodilo druholigové Ústí nad Labem. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Jen čtyři dny vydržela Baníku Ostrava naděje, že se blýská na lepší časy. Po nečekaném sobotním ligovém triumfu nad Slovanem Liberec totiž Slezané ve středu vypadli z tuzemského poháru, když nestačili na Ústí nad Labem.

S druholigovým celkem prohrál Baník po tristním výkonu zcela zaslouženě 0:2. Do zápasu přitom nastoupil s podobnou sestavou, jako proti Slovanu.

Svědík: Chápu rozezlení fanoušků

V první půli ho ale exligové Ústí doslova vyškolilo, když vstřelilo dvě branky minimálně další dvě ještě mohlo přidat. Po půli se sice stav hry srovnal, ale Baník už na zvrat nedosáhl.

"O naší porážce rozhodla úvodní dvacetiminutovka, kdy domácí dali rychlý gól a mohli jsme prohrávat ještě větším rozdílem. Chápu rozezlení našich fanoušků, zvláště když absolvovali tak dalekou cestu. Chceme prohru odčinit tím, že budeme bodovat v lize na hřišti Slovácka," uvedl ostravský kouč Svědík.

Vypadl i Liberec, který po remíze 2:2 na hřišti Viktorie Žižkov prohrál penaltový rozstřel v poměru 4:5.

Liberec šetřil opory a nedával penalty

Liberec doplatil na to, že šetřil opory a neporadil si s pokutovými kopy. Trenér Jaroslav Šilhavý nechal odpočívat kapitána Kováče, Keliče, Kušníra, brankáře Kováře, až do druhé půle poslal Pavelku, Rabušice a Delarge. Přesto už v páté minutě mohl Liberec jít do vedení, jenže Rybalka neuspěl s penaltou a brankář Boháč ho vychytal.

Prosadil se až Kalitvincev tvrdou střelou z hranice pokutového území. Jenže Žižkov ještě do poločasu skóre otočil. Nejprve dorážel Bartl a následně se prosadil hlavou Dressler. Liberci pak pomohl vlastní gól Hejného, který si do branky srazil centr Šurala.

Šilhavý: Hráči si museli odpočinout

O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy. Jako první selhal Šural, který trefil jen tyč. Rozhodnout mohl už Sivrič, ale ten trefil břevno a dal Liberci ještě šanci. Jenže na Škodovu úspěšnou penaltu nedokázal odpovědět Pimpara a Liberec, účastník základní skupiny Evropské ligy, překvapivě vypadl.

"Hráli jsme na třech frontách, teď už jen na dvou. Máme čtyři zraněné hráče, museli jsme to prostřídat, protože v Ostravě v druhé půli bylo vidět, že hráči nemají dostatek sil. Museli si odpočinout. Ti, co nastoupili dnes, jsou právoplatnými členy týmu a měli by si se soupeřem poradit lépe," uvedl Šilhavý.

Jablonec vyhrál jediným gólem

Dalším ligistům se přitom ve středu v Poháru České pošty dařilo. Mladá Boleslav i s novou posilou Pavlem Šultesem na lavičce porazila 5:1 Hlučín, Znojmo bez Marka Heinze sestřelilo 4:1 Převýšov, a Brno přehrálo 4:0 Roudnici.

Slovácko sice těsně, ale nakonec porazilo Pardubice 2:1, když vítězný gól vstřelil v 83. minutě Václav Ondřejka.

Branka Lukáše Třešňáka zase stačila k vítězství obhájci trofeje Jablonci, jenž jednobrankovým rozdílem vyřadil lídra druhé ligy Hradec Králové. Výhru 2:0 pak slavila Sigma Olomouc v Chrudimi.

Z ligových mužstev pak jde do osmifinále i Dukla, která po remíze 1:1 vyhrála v Třinci penaltový rozstřel.

3. kolo fotbalového Poháru České pošty:

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 2:2 (2:1), na penalty 5:4

Branky: 33. Bartl, 44. Dressler - 25. Kalitvincev, 68. vlastní Hejný. Rozhodující penalta: Škoda. Rozhodčí: Jílek.

Sestava Liberce: Hroššo - Coufal, Karišik, Pimpara, Frýdek - Hušek, Sackey (46. Pavelka) - Šural, Rybalka, Kalitvincev (65. Delarge) - Hadaščok (78. Rabušic). Trenér: Šilhavý.

Třinec - Dukla Praha 1:1 (0:0), na penalty 6:7

Branky: 84. Čtvrtníček - 52. Hlinka. Rozhodující penalta: Matěj Hanousek. Rozhodčí: Adámková.

Sestava Dukly: Kučera - Radoš, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Hlinka (73. Božič), Malý, Marek Hanousek - Néstor (53. Mareš), Marek, Pázler (86. Kalouda). Trenér: Kozel.

Chrudim - Sigma Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 21. Falta, 44. Koutný. Rozhodčí: Pechanec.

Sestava Olomouce: Zlámal - Vavřík (46. Vidlička), Koutný, Dreksa, Vepřek (78. Javůrek) - Houska, Wijlaars, Plšek - Zahradníček, Lietava, Falta (69. Schulmeister). Trenér: Kotůlek.

Roudnice nad Labem - Zbrojovka Brno 0:4 (0:1)

Branky: 13. Skalák, 46. Buchta, 83. Kroupa z pen., 87. Hyčka. Rozhodčí: Houdek. ČK: 79. Schön (Roudnice).

Sestava Brna: Doležal - Buchta, Pernica, Hyčka, Husár - Glaser (46. Janotka), Fischer, Přerovský, Pašek (46. Frejlach) - Skalák (72. Lutonský), Kroupa. Trenér: Kotal.

FK Ústí nad Labem - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 10. vlastní Engelmann, 20. Pavlata. Rozhodčí: Ochotnický.

Sestava Ostravy: Bárta - Kraut, Frydrych, Baránek, Sukup - Hable - Engelmann, Lukeš (68. Milosavljev), Droppa, Holzer (46. Šichor) - Petrus (64. Rolinc). Trenér: Svědík.

Hlučín - FK Mladá Boleslav 1:5 (0:2)

Branky: 72. Hanus - 4. a 53. z pen. Ščuk, 16. Štajner z pen., 28. Jeslínek, 74. Smejkal. Rozhodčí: Mikel.

Sestava M. Boleslavi: Diviš - Bořil, Smejkal, Kúdela, Fabián - Brunclík, Ščuk (56. Eliáš) - Štípek, Štajner (46. Štohanzl), Chramosta (46. Šultes) - Jeslínek. Trenér: Minář.

FC Hradec Králové - Baumit Jablonec 0:1 (0:1)

Branka: 42. Třešňák. Rozhodčí: Franěk.

Sestava Jablonce: Špit - Kubista, Kysela, Beneš, Novák - Zoubele, Loučka, Vaněk (78. Vošahlík), Kopic - Vukadinovič (69. Čížek), Třešňák (85. Rossi). Trenér: Skuhravý.

Převýšov - 1. SC Znojmo 1:4 (0:1)

Branky: 85. Urbanec z pen. - 41. a 53. Hnaníček obě z pen., 58. Vašíček, 81. Crnkič. Rozhodčí: Kocourek.

Sestava Znojma: Hrubý - Helísek, Odehnal, Hnaníček, Mudra - Lacko, Hrošovský - Reljič (81. Buchta), Nepožitek (70. Tomeček), Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

FK Pardubice - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)

Branky: 6. Kakrda - 64. Kerbr, 86. Ondřejka. Rozhodčí: Příhoda.

Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Mezlík, Košút, Kubáň - Volešák, Rada (62. Daníček), Havlík (46. Petr), Kerbr - Valenta, Ondřejka. Trenér: Habanec.