Čtrnáct let, osm titulů. Piqué má za sebou dojemné loučení s Barcelonou

5. 11. 2022 23:06
Fotbalisté Barcelony při rozlučce Gerarda Piquého s kariérou porazili 2:0 Almeríu a minimálně dočasně se posunuli na první místo španělské ligy. Tabulku vedou o dva body před Realem Madrid, který má však zápas k dobru.
Gerard Piqué si užíval pocty svých spoluhráčů
Gerard Piqué si užíval pocty svých spoluhráčů | Foto: Reuters

Barcelona sice měla od začátku převahu, ale prosadila se až po přestávce. V prvním poločase mohl domácí poslat do vedení nejlepší střelec La Ligy Robert Lewandowski, ale z penalty neuspěl.

Katalánský celek se dočkal po třech minutách druhého poločasu, kdy se prosadil Dembélé. Druhou branku po hodině hry přidal De Jong a definitivně zajistil Piquému vítěznou rozlučku s kariérou.

Pětatřicetiletý stoper během 14 let v Barceloně s klubem získal mimo jiné osm titulů a třikrát s ním vyhrál Ligu mistrů. Za Španělsko si připsal 102 startů a vyhrál s ním mistrovství Evropy i světa.

Barcelona vyhrála i třetí ligový zápas po porážce v El Clásicu s Realem a rivala v tabulce o dva body přeskočila. Obhájci titulu ale k zápasu 13. kola nastoupí až v pondělí proti Vallecanu.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo: Getafe - Cádiz 0:0, Valladolid - Elche 2:1 (40. Sánchez, 46. Mesa - 63. Josan), Celta Vigo - Pamplona 1:2 (19. Aspas - 8. a 28. Ávila), FC Barcelona - Almería 2:0 (48. Dembélé, 62. De Jong).

1. FC Barcelona 13 11 1 1 31:4 34
2. Real Madrid 12 10 2 0 29:10 32
3. Atlético Madrid 12 7 2 3 20:12 23
4. Betis Sevilla 12 7 2 3 16:8 23
5. Pamplona 13 7 2 4 15:12 23
6. San Sebastian 12 7 1 4 16:15 22
7. Bilbao 13 6 3 4 21:14 21
8. Villarreal 12 5 3 4 14:8 18