CSKA Moskva vyhrálo i díky Necidově brance v Palermu

22. 10. 2010 0:00
Palermo - CSKA Moskva 0:3 (0:1)
Tomáš Necid přispěl třetím gólem k výhře CSKA Moskva 3:0 na hřišti Palerma
Tomáš Necid přispěl třetím gólem k výhře CSKA Moskva 3:0 na hřišti Palerma | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté CSKA Moskva porazili ve třetím kole základní skupiny Evropské ligy Palermo na jeho hřišti 3:0 a "sparťanskou" skupinu F vedou bez ztráty bodu a inkasované branky.

Poslední gól ruského celku vstřelil v závěru střídající útočník Tomáš Necid.

Ruský celek mohl na Sicílii poslat do vedení už ve 23. minutě Brazilec Vágner Love, ale neproměnil penaltu. Jeho zaváhání napravil už o deset minut později jeho kolega z útoku Seydou Doumbia.

Dvaadvacetiletý reprezentant Pobřeží slonoviny navíc po hodině hry svou druhou trefou zdvojnásobil vedení a krátce nato přenechal místo v sestavě střídajícímu Necidovi.

Šok. Sparta přišla o výhru v šesté minutě nastavení
V Itálii opět řádili rowdies. Pobodali 3 anglické fandy

Ten se osm minut před koncem dočkal první trefy v soutěži a uzavřel na konečných 3:0. Utkání nedohrál domácí Argentinec Javier Pastore, který byl vyloučen za dvě žluté karty v 74. minutě.

Moskevský celek tak potvrdil skvělou formu a vyhrál dvanáctý z posledních třinácti soutěžních utkání. Na italské půdě se CSKA raduje z prvního vítězství od roku 1991.

Liverpool posedmé v řadě nevyhrál

Liverpool remizoval 0:0 s Neapolí a už posedmé za sebou v soutěžním utkání nevyhrál.

Nový kouč Liverpoolu Roy Hodgson
Nový kouč Liverpoolu Roy Hodgson | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Roye Hodgsona, kteří jsou v anglické Premier League předposlední, potvrdili výsledkovou a herní krizi i v EL, ve které v posledních dvou zápasech uhráli jen bezbrankový výsledek.

Hostující kouč do utkání, kterému předcházely útoky neapolských chuligánů na anglické fanoušky, nepostavil své největší hvězdy Fernanda Torrese a Stevena Gerrarda a dal přednost mladým fotbalistům.

Obhájce trofeje Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim na kraji obrany doma porazil Rosenborg jasně 3:0 a poprvé v tomto ročníku zvítězil. Juventus Turín se Zdeňkem Grygerou v obraně remizoval 1:1 v Salcburku a potřetí v soutěži uhrál jen nerozhodný výsledek.

Problém ve stejné skupině naopak neměl bohatý Manchester City, který doma díky hattricku útočníka Emmanuela Adebayora porazil Lech Poznaň 3:1 a vyhoupl se do čela tabulky.

Stoprocentní je Petrohrad, Porto, Stuttgart a Sporting

Anderlecht s českým záložníkem Janem Polákem a stoperem Ondřejem Mazuchem v sestavě porazil AEK Atény na svém hřišti vysoko 3:0, poprvé v soutěži bodoval a zachoval si naději na postup ze skupiny G.

V té má bruselský celek stejně jako AEK a Hajduk Split tři body. Blízko k účasti ve vyřazovací části má vedoucí Zenit Petrohrad, jenž zůstal po výhře nad Hajdukem Split i po třetím kole stoprocentní.

Třetí vítězství v Evropské lize si připsalo i Porto, které i bez dvou vyloučených hráčů vyhrálo 3:1 na hřišti Besiktase Istanbul. Prohře nezabránil ani domácí obránce Tomáš Zápotočný, jenž odehrál 71 minut.

Plný počet bodů v soutěži má po výhře 1:0 nad Getafe překvapivě také poslední tým německé ligy Stuttgart a Sporting Lisabon, který deklasoval Gent 5:1.

Evropská liga:

34. a 59. Doumbia, 82. Necid. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.). ČK: 74. Pastore (Pal.).
Palermo: Benussi - Darmian (56. Kasami), Goian, Bovo, Balzaretti - Cassani, Nocerino, Migliaccio - Pastore - Maccarone (65. Pinilla), Hernández (76. Joao Pedro).
CSKA: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Oliseh, Mamajev, Honda, González (65. Tošič) - Doumbia (60. Necid), Vágner Love (76. Dzagojev).

Manchester City - Lech Poznaň 3:1 (2:0)
Branky: 13., 25. a 73. Adebayor - 50. Tshibamba. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Salcburk - Juventus Turín 1:1 (1:0)
Branky: 36. Švento - 48. Krasič. Rozhodčí: Szabó (Maď.).

1. Manchester City 3 2 1 0 6:2 7
2. Lech Poznaň 3 1 1 1 6:6 4
3. Juventus Turín 3 0 3 0 5:5 3
4. Salcburk 3 0 1 2 1:5 1

Skupina B:

Atlético Madrid - Rosenborg Trondheim 3:0 (1:0)
Branky: 17. Godín, 66. Agüero, 78. Costa. Rozhodčí: Zimmermann (Švýc.).

Sporting Lisabon - Gent 5:1 (4:1)
Branky: 13. a 27. Liedson, 7. Salomao, 37. Maniche, 60. Postiga - 16. Wils. Rozhodčí: Kelly (Ir.).

Lille - Levski Sofia 1:0 (0:0)
Branka: 49. Chedjou. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

1. Sporting Lisabon 3 3 0 0 12:2 9
2. Lille 3 1 1 1 3:3 4
3. Levski Sofia 3 1 0 2 3:8 3
4. Gent 3 0 1 2 4:9 1

Skupina D:

Villarreal - PAOK Soluň 1:0 (0:0)
Branka: 38. Ruben. Rozhodčí: Borski (Pol.).

Skupina E:

Šeriff Tiraspol - BATE Borisov 0:1 (0:1)
Branka: 8. Sosnovski. Rozhodčí: Gomes (Por.).

Alkmaar - Dynamo Kyjev 1:2 (1:2)
Branky: 35. Falkenburg - 16. Milevskij, 40. Chačeridi. Rozhodčí: McDonald (Skot.). ČK: 90. Moisander (Alkmaar).

1. Borisov 3 2 1 0 7:3 7
2. Dynamo Kyjev 3 1 1 1 4:5 4
3. Šeriff Tiraspol 3 1 0 2 3:3 3
4. Alkmaar 3 1 0 2 4:7 3

Skupina G:

Petrohrad - Hajduk Split 2:0 (1:0)
Branky: 25. Bucharov, 68. Danny. Rozhodčí: Kovařík.

Anderlecht - AEK Atény 3:0 (1:0)
Branka: 31. Busúfa, 71. Lukaku, 75. Juhász. Rozhodčí: Kaasik (Est.).

1. Petrohrad 3 3 0 0 9:3 9
2. Anderlecht 3 1 0 2 4:4 3
3. AEK Atény 3 1 0 2 5:8 3
4. Hajduk Split 3 1 0 2 2:5 3

Skupina H:

Young Boys Bern - Odense 4:2 (2:0)
Branky: 25. Bienvenu, 34. Sutter, 61. Degen, 74. Lulič - 48. Utaka, 84. Sörensen z pen. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Stuttgart - Getafe (1:0)
Branka: 29. Marica. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

1. Stuttgart 3 3 0 0 6:1 9
2. Young Boys Bern 3 2 0 1 6:5 6
3. Getafe 3 1 0 2 2:4 3
4. Odense 3 0 0 3 4:8 0

Skupina I:

Metalist Charkov - Sampdoria Janov 2:1 (1:1)
Branky: 38. Taison, 73. Cleiton Xavier - 32. Koman. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 56. Taison.

Debrecín - PSV Eindhoven 1:2 (1:1)
Branky: 35. Mijadinoski - 40. Engelaar, 66. Reis. Rozhodčí: Vollquartz (Dán.).

1. PSV Eindhoven 3 2 1 0 5:2 7
2. Metalist Charkov 3 2 0 1 7:3 6
3. Sampdoria Janov 3 1 1 1 3:3 4
4. Debrecín 3 0 0 3 1:8 0

Skupina J:

Dortmund - Paris St. Germain 1:1 (0:0)
Branky: 50. Sahin z pen. - 87. Chantóme. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Karpaty Lvov - Sevilla (0:1)
Branka: 34. Kanouté. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.). ČK: 88. Checher (Lvov).

1. Paris St. Germain 3 2 1 0 4:1 7
2. Sevilla 3 2 0 1 2:1 6
3. Dortmund 3 1 1 1 5:5 4
4. Karpaty Lvov 3 0 0 3 3:7 0

Skupina K:

Utrecht - Steaua Bukurešť 1:1 (0:0)
Branky: 60. Duplan - 75. vlastní Schut. Rozhodčí: Ennjimi (Fr.).

CSKA Sofia - Rapid Vídeň 0:2 (0:2)
Branky: 28. Vennegoor of Hesselink, 32. Hofmann. Rozhodčí: Trattou (Kypr).

Besiktas Istanbul - FC Porto 1:3 (0:1)
Branky: 90.+2 Bobo - 59. a 78. Hulk, 26. Falcao. Rozhodčí: Gómez (Šp.). ČK: 43. Maicon, 89. Fernando (oba Porto).

1. FC Porto 3 3 0 0 7:1 9
2. Besiktas Istanbul 3 2 0 1 4:4 6
3. Rapid Vídeň 3 1 0 2 3:5 3
4. CSKA Sofia 3 0 0 3 0:4 0