Cristiano Ronaldo je podruhé za sebou nejlepším sportovcem Evropy

26. 12. 2017 11:34
Vítězem ankety o nejlepšího sportovce Evropy, kterou pořádá polská tisková agentura PAP, se stal stejně jako v loňském roce fotbalista Ronaldo.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Varšava - Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je podruhé za sebou nejlepším sportovcem Evropy. Dvaatřicetiletá hvězda Realu Madrid vyhrála stejně jako loni anketu polské tiskové agentury PAP, v níž hlasovali zástupci 26 agentur včetně ČTK.

Ronaldo vyhrál loni anketu jako první fotbalista v historii a letos ovládl i její 60. ročník. Od novinářů dostal 159 bodů a nechal za sebou na dalších místech mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona z Británie (143) a švýcarského tenistu Rogera Federera (124).

Federer, s pěti výhrami rekordman ankety, tak porazil svého dlouholetého rivala Rafaela Nadala ze Španělska (113). Na pátém místě byla jako nejlepší žena trojnásobná mistryně světa v plavání Sarah Sjöströmová ze Švédska (75).

V anketě se objevili i čeští zástupci. Na 49. místě skončila se ziskem čtyř bodů oštěpařská mistryně světa Barbora Špotáková, 54. pozici obsadil s dvěma body světový šampion na skifu Ondřej Synek.

Dvaatřicetiletý Ronaldo už letos dostal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy a v anketě FIFA byl zvolen nejlepším fotbalistou světa. S Realem vyhrál španělskou ligu, Ligu mistrů a v prosinci také mistrovství světa klubů.

Anketa agentury PAP se vyhlašuje od roku 1958. Jedinou českou vítězkou byla v roce 1983 běžkyně Jarmila Kratochvílová.