ČR - Skotsko 0:1. Divácký souboj ovládli muži v sukních

Sport Sport
9. 10. 2010 18:40
Souboj fanoušků v Edenu měl jasného vítěze.
Skotští fanoušci v Edenu.
Skotští fanoušci v Edenu. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - To, před čím fotbalové fanoušky varovalo několik dní před bitvou se Skoty vedení ČMFS, se stalo včera večer nepříjemnou skutečností. Skotští fanoušci totiž domácí příznivce v hledišti převálcovali.

Mobilizace nebyla nic platná a za skvělou atmosféru, která utkání v Edenu provázela, museli fotbalisté přece jen o něco více vděčit mužům v kostkovaných sukních. Po celém Edenu jich bylo rozeseto přes sedm tisíc. A i když jejich krajané na hřišti nepředvedli zhola nic, fandili neúnavně.

Čtěte také:
Čeští fotbalisté: Takový beton tu nehrála ani Andorra
Skotská média: Žádní útočníci, žádné šance, žádné body
Turci měli domácí prostředí, i když se hrálo v Berlíně
Zkázu odvrátil Hubník, Češi porazili bezzubé Skotsko
Slováci nečekaně propadli v Arménii a poprvé prohráli

Stadion překvapivě nebyl kvůli malému zájmu domácího publika vyprodaný. Trenéra Michala Bílka tím čeští příznivci nemile překvapili a po zápase jim adresoval výtku.

„Chápu zklamání diváků, že jsme neporazili Litvu, ale takové zápasy jako je ten se Skotskem by měly být určitě vyprodané," postěžoval si kouč.

Jeho svěřenci si po zápase přesto pochvalovali skvělou atmosféru. Co na tom, že jí produkovali hlavně Skotové. Domácí fanoušci, tedy ti, kteří si cestu do Edenu našli, rovněž nezklamali.

Slyšet byli ale spíše v závěru utkání, kdy se konečně nechali strhnout bojovností českých fotbalistů a jejich zjevnou a příkladnou vůlí zápas rozhodnout.

Na začátku byli zaražení. Zdálo se, že prohra s Litvou opravdu jejich vírou zamávala. To se nejvíce projevilo hned při úvodních hymnách. Slova písně Kde domov můj téměř nebyla slyšet, zato rozdovádění Skotové svým pěveckým výkonem málem zbourali Eden.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Premier League vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

Vedení fotbalové Premier League zahájilo vyšetřování Manchesteru City kvůli podezření z porušení finančních pravidel mezi lety 2009 až 2018. Úřadující angličtí šampioni jsou obvinění, že během uvedených let neposkytli kompletní údaje z účetnictví a nesplnili podmínky finanční fair play. S odkazem na vyjádření Premier League to uvedly agentury Reuters a AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dodavatel innogy zlevní plyn pod cenový strop. Sleva začne platit zpětně od začátku února

Energetická společnost innogy, která je s více než 1,1 milionu klientů největším dodavatelem plynu v ČR, zlevní 320.000 svých stávajících zákazníků dodávky plynu pod vládní cenový strop. Sleva, která bude platit zpětně od začátku února, zajistí podle ní úsporu zhruba 240 Kč za megawatthodinu (MWh). Zákazníci, kteří plynem vytápí rodinný dům tak v průměru ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, bude sleva 34 procent. Dnes o tom informovalo innogy. Ceny energií pod vládní strop v posledních dnech snižují i další velcí dodavatelé.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízí novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu MWh elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Sleva pro zákazníky innogy, kteří mají základní tarif Standard na dobu neurčitou, dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy. Firma uvedla, že tak reaguje na současný cenový vývoj na velkoobchodních trzích, kde plyn za poslední měsíce několikanásobně zlevnil. Ke snížení cen přispěly také výrazné úspory energií a teplé počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy