Úspěšný vstup Brazilců do Copy América řídil dvěma góly Coutinho

15. 6. 2019 7:59
Fotbalisté Brazílie v zahajovacím utkání mistrovství Jižní Ameriky zvítězili nad Bolívií 3:0. Úspěšný vstup do Copy América zařídil pořádající zemi dvěma góly ve druhém poločase Philippe Coutinho, v závěru přidal třetí branku střídající Everton.
Copa América: Philippe Coutinho
Copa América: Philippe Coutinho | Foto: Reuters

Po vlažném výkonu v prvním poločase si domácí hráči vysloužili pískot fanoušků na stadionu v Sao Paulu, na kterém zůstalo 20 tisíc volných míst. "To bývá normální, že na nás fanoušci pískají. Chtějí, abychom hráli dobře a vyhráli. Byl to těžký zápas, jako vždycky na začátku turnaje. Hlavní bylo vyhrát," řekl Coutinho.

Právě barcelonský záložník přinesl 46 tisícům fanoušků na stadionu Morumbi první radost, když v 50. minutě proměnil penaltu nařízenou za ruku bolivijského obránce Adriana Jusina. Brzy nato Coutinho zvýšil na 2:0 hlavou po centru Roberta Firmina. Skóre zápasu uzavřel pět minut před koncem parádní střelou z hranice velkého vápna Everton chvíli po svém příchodu na hřiště.

Na počest stoletého výročí od prvního triumfu na Copě América hráli brazilští fotbalisté v bílých dresech, které oblékli po 69 letech. V minulosti v nich nastupovali pravidelně až do roku 1950, ale po bolestné prohře s Uruguayí v rozhodujícím utkání mistrovství světa je přestali používat a začali nosit žluté dresy.

Brazilci, kteří usilují o první jihoamerický titul od roku 2007, se musejí na šampionátu obejít bez zraněné hvězdy Neymara. Ve skupině A se utkají v dalších zápasech s Venezuelou a Peru.

Brazílie - Bolívie 3:0 (0:0)

Branky: 50. z pen. a 53. Coutinho, 85. Everton.

před 20 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Aktualizováno před 25 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.