Coufal rozdělil slávisty. Totální dno, choval ses jako vajgl, spílají mu fanoušci

Jiří Škuba Jiří Škuba
22. 10. 2021 10:08
Jako patrona dynamitu ve skladu broušeného skla zafungoval v obci slávistických fanoušků rozhovor Vladimíra Coufala pro projekt Bez frází. Krajní bek v něm přiznal, že v Edenu i v reprezentaci šidil tréninky, jen aby si vynutil přestup do Premier League.
Vladimír Coufal po čtvrtfinále s Dánskem
Vladimír Coufal po čtvrtfinále s Dánskem | Foto: Reuters

"Drtivou většinu závěrečných jednání o mém přestupu do West Hamu jsem vnímal jen prostřednictvím telefonu z covidové bubliny na pokoji hotelu Le Pallais, kam za námi nesměli ani rodinní příslušníci. Byl jsem u toho tak strašně sám a mé myšlenky nikdo neslyšel. Nikdo netušil, o co mi jde, co chci a co si přeju. Neměl jsem možnost nic z toho jakkoliv ovlivnit," popisoval Coufal transferovou story z loňského října.

Tehdy měl před očima jen odchod do zahraničí. To, že pro Slavii byl primárním cílem postup do Ligy mistrů, nevnímal. "Tehdy jsem se ale choval jako blázen… Vlastně proč to neříct natvrdo, choval jsem se spíše jako blbec. Přestup do West Hamu jsem měl v hlavě, proto jsem natruc šidil i tréninky. Byl jsem otrávený a cítil od svého klubu možná i neprávem obrovskou křivdu, chtěl jsem to dát trenérovi i vedení najevo," prohlásil.

A také dal. Začal vyhrožovat vedení klubu, že pokud nedostane příslib, že bude moct odejít, do odvety proti Midtjyllandu nenastoupí.

"Byl jsem přesvědčený o tom, že jsem pro Slavii něco za ty dva roky udělal a zasloužím si odejít dál. Byl jsem přesvědčený o tom, že jestli mě vedení nepustí, rozdupe mi před očima mé sny. Věděl jsem, že si to nesmím nechat líbit. A s tímhle pocitem jsem přešel do režimu vyhrožování. Ne, není to správné. Nikdy."

Coufalova zpověď rozpoutala mezi slávistickými fanoušky emotivní debatu. Rozdělila je na ty, kteří devětadvacetiletého beka proklínají, další alespoň kvitují jeho otevřenost.

"Musím říct, ze jsem smutný a zklamaný. Úplně mě přešla chuť sledovat jeho další působení v Premier League. To je fakt dno od něj," napsal v diskusi na webu Slávistické noviny uživatel Kapitán. "Doufám, že už se k nám nevrátí," doplňuje fanoušek s přezdívkou mig52.

"To je teď nová móda, přiznat se k tomu, že se člověk choval jako totální vajgl, hodit k tomu omluvu a čekat, že je teda všechno v pohodě a budeme se tvářit, že se nic nestalo," napsal na Twitter Ondřej Kreml.

Najde se ale celá řada příznivců, kteří se Coufala zastávají. Minimálně se ho snaží pochopit a oceňují jeho upřímnost. Na rozdíl od Jiřího Pavlenky, Antonína Baráka nebo Michaela Lüftnera, kteří si v minulosti také vydupali odchod z Edenu, Coufal prý svou chybu alespoň uznal.

"Já tedy patřím k těm, kteří Pavlenkovi, Barákovi a hlavně Lüftnerovi opravdu nemohou přijít na jméno… Možná je chápu z hlediska lidského, ale jako fandu SKS mě opravdu naštvali… Oproti tomu Coufal je pro mě modla," píše například uživatel kjandourek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Gang v Mexiku se pomocí aut proboural do vězení a uprchl s devíti trestanci

Gang ve středním Mexiku se ve středu pomocí několika aut proboural do věznice a uprchl odtamtud s devíti trestanci. Informovala o tom agentura AP, podle které šlo o jednu z nejdramatičtějších událostí tohoto druhu, jaké Mexiko v posledních letech zažilo.

Policie ze státu Hidalgo ležícího severně od hlavního města uvedla, že její příslušníci a vojáci pátrají po uprchlých vězních. Nesdělila, který ozbrojený gang se do nápravného zařízení ve městě Tula násilím dostal. Tamní ministr vnitra Simón Vargas popsal, že "ozbrojená skupina v několika vozidlech vtrhla do věznice, přičemž dvě vozidla ve snaze odvést pozornost zapálila".

Podle místních médií gang osvobodil šéfa skupiny, která se kromě jiného podílí na krádežích pohonných hmot. Tento muž byl teprve před několika dny zatčen kvůli podezření z vraždy a únosu. Při policejní operaci po útoku na věznici dva strážci pořádku utrpěli zranění.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Argentinský exprezident byl obžalován kvůli špehování rodin námořníků, kteří zemřeli při nehodě ponorky

Bývalý argentinský prezident Mauricio Macri byl obžalován kvůli porušení zákonů o zpravodajských službách. Informovala o tom britská zpravodajská stanice BBC. Macri údajně nařídil tajným službám, aby sledovaly příbuzné 44 námořníků, kteří zahynuli v roce 2017 při nehodě ponorky Ara San Juan.

Macri, prezident z let 2015 až 2019 a současný lídr opozice, tvrdí, že kroky, jež proti němu podniká justice, jsou politicky motivované. "Nikoho jsem nešpehoval, nikdy jsem nikomu v mé vládě nenařídil, aby někoho špehoval," řekl nedávno Macri.

Příbuzní obětí ale uvádí, že byli pronásledováni, čelili zastrašování a jejich telefony byly odposlouchávány poté, co námořnictvo obvinili z nedbalosti při údržbě ponorky Ara San Juan.

Armádní ponorka San Juan zmizela 15. listopadu 2017, když plula ze základny v provincii Ushuaia na jihu Argentiny na námořní základnu Mar del Plata. Pátraly po ní týmy z téměř dvaceti zemí. Vrak byl nalezen až rok a den po zmizení u pobřeží Patagonie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy