Coufal deptal Ronalda, nakonec West Ham nedal penaltu a srazil ho milovaný Lingard

19. 9. 2021 16:55
Obrovské drama zápasu anglické nejvyšší fotbalové soutěže mezi West Hamem a Manchester United rozhodl gólem v závěru Jesse Lingard. Ten přitom v minulé sezoně v londýnském klubu působil na hostování, a tak vítězný gól ani neslavil. V nastavení mohl West Ham vyválčit bod, ale Mark Noble neproměnil penaltu a United vyhráli 2:1.
Jesse Lingard
Jesse Lingard | Foto: Reuters

Celé utkání odehráli na straně domácích Tomáš Souček i Vladimír Coufal. Ten po většinu zápasu trápil Cristiana Ronalda, který se po jednom ze zákroků českého obránce dožadoval pokutového kopu, ale sudí jeho prosby nevyslyšel.

Svěřenci trenéra Davida Moyese z West Hamu se dostali do vedení ve 30. minutě zápasu, kdy se prosadil Saíd Benrahma. Za hosty však o pět minut později vyrovnal Cristiano Ronaldo. Portugalský útočník vstřelil svůj čtvrtý gól ze třech posledních zápasů.

Hvězdný fotbalista mohl po přestávce duel otočit, ale jeho pohotovou střelu vyrazil gólman Lukasz Fabiaňski. Následně si pak po souboji s Coufalem snažil vynutit pokutový kop, rozhodčí Atkinson však jeho prosbu nevyslyšel.

Rozhodnutí tak přinesl v 89. minutě Jesse Lingard, který napravil chybu z posledního utkání Ligy mistrů při prohře v Bernu (1:2). Domácí mohli ještě vyrovnat v nastaveném čase, kdy po ruce Lukea Shawa zahrával střídající Mark Noble pokutový kop, brankář David de Gea však jeho střelu vyrazil.

West Ham nevyhrál třetí zápas za sebou, "Rudí ďáblové" zůstávají v lize nadále neporažení.

To Chelsea o svém čtvrtém vítězství v sezoně rozhodla ve druhé půli. Skóre utkání otevřel Thiago Silva, jenž stal ve věku 36 let a 362 dní druhým nejstarším střelcem Chelsea v Premier League po Didieru Drogbovi. Brzy nato se prosadil N´Golo Kanté a přerušil 49 zápasů dlouhé čekání na branku v lize. Konečný stav pečetil ve druhé minutě nastaveného času Antonio Rüdiger. "Spurs" prohráli podruhé za sebou a Harry Kane nedal poprvé od sezony 2015/16 ve svých úvodních čtyřech zápasech v soutěži ani jeden gól.

Skvělý úvod zažívá naopak Brighton, který vyhrál počtvrté z pěti zápasů. K výhře nad Leicesterem 2:1 nasměroval domácí v první půli z penalty Neal Maupay a po něm se v úvodu druhé části prosadil Danny Welbeck. Leicesteru nepomohlo ani snížení Jamese Vardyho, který ve svém 250. zápase v Premier League vstřelil 150. gól za klub. "Lišky" jsou po třetí ligové prohře ze čtyř zápasů s šesti body dvanácté.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Brighton - Leicester 2:1 (35. Maupay z pen., 50. Wellbeck - 61. Vardy), West Ham United - Manchester United 1:2 (30. Benrahma - 35. Ronaldo, 89. Lingard), Tottenham - Chelsea 0:3 (49. Silva, 57. Kanté, 90.+2 Rüdiger).

1. Chelsea 5 4 1 0 12:1 13
Liverpool 5 4 1 0 12:1 13
3. Manchester United 5 4 1 0 13:4 13
4. Brighton 5 4 0 1 7:4 12
5. Manchester City 5 3 1 1 11:1 10
6. Everton 5 3 1 1 10:7 10
7. Tottenham 5 3 0 2 3:6 9
8. West Ham United 5 2 2 1 11:7 8