ČMFS zrušení trestu pro střížkovskou Bohemku odmítl

ČTK ČTK
21. 10. 2010 22:05
Výkonný výbor odmítl rozhodnutí DK pro Čechy
Hašek: Rozhodnutí Disciplinární komise pro Čechy je skandální
Hašek: Rozhodnutí Disciplinární komise pro Čechy je skandální | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu na svém dnešním zasedání odmítl rozhodnutí disciplinární komise řídící komise pro Čechy zastavit vymáhání peněžité pokuty od Bohemians Praha a jejího prezidenta Karla Kapra.

Česká disciplinárka tak rozhodla na základě dokumentu ze zasedání odvolací a revizní komise z 1. června, který byl prohlášen za neplatný. Podle předsedy ČMFS Ivana Haška je takové rozhodnutí skandální.

Bohemians Praha a Karel Kapr byli v květnu potrestáni pokutou šest milionů korun respektive 300 tisíc za nenastoupení k utkání proti Bohemians 1905 a za nedodání důkazů v korupční aféře, kterou Kapr svým obviněním vyvolal.

Čtěte také:
Policie obvinila Drobisze z uplácení. Brankář je rád
Hašek našel lék proti úplatkům. Protikorupčního agenta

Pokuty však nebyly uhrazeny, a Bohemians Praha tak nedostalo profesionální licenci a sestoupilo do ČFL. Dostalo se tak do kompetence disciplinární komise pro Čechy. Ta na svém zářijovém zasedání rozhodla, že pokutu vymáhat nebude.

Rajchl: Je to krajně nešťastné rozhodnutí

"Považujeme to za krajně nešťastné rozhodnutí. Požádali jsme pana Votíka jako předsedu řídící komise pro Čechy, aby na příští zasedání přišel s nějakým řešením. S tímto rozhodnutím se nemůžeme smířit, jelikož významně poškozuje české fotbalové hnutí," uvedl místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Jindřich Rajchl
Jindřich Rajchl | Foto: Aktuálně.cz

Česká disciplinárka své rozhodnutí vysvětluje tím, že měla k dispozici pouze dokument ze zasedání odvolací a revizní komise z 1. června 2010, na kterém byl trest zrušen. Toto zasedání však bylo prohlášeno za nulitní, jelikož komise nebyla usnášeníschopná.

"Pokud jedna ze stran přinese listinu jako důkaz, tak je třeba si ověřit její pravost. A to tady podle mě neproběhlo. Přirovnám to k tomu, kdybych přišel na disciplinárku s papírem, na kterém by bylo napsáno ORK, pod tím by byli podepsaní tři lidé, kteří nikdy v ORK nebyli a u toho by bylo napsáno, že se můj trest ruší. Disciplinární komise by pak na základě toho řekla, že neměla jiný dokument, a tak rozhodla podle tohohle papíru. To je absurdní," prohlásil Rajchl.

Hašek: Rozhodnutí DK je skandální

"Disciplinární komise pro Čechy podle mě moc dobře věděla, jaké je naše stanovisko. Všechny informace k tomu byly veřejně dostupné," dodal.

Podle předsedy ČMFS Haška je jednání disciplinární komise skandální. "Já to považuji za cílený útok na vedení ČMFS. Proto jsem požádal pana Votíka, aby výkonnému výboru okamžitě vysvětlil, na základě čeho bylo takto rozhodnuto. Na příštím výkonném výboru to budeme řešit," řekl Hašek.

"Pokud jednotlivé orgány svazu od těch nejnižších k nejvyšším nebudou vzájemně spolupracovat a respektovat svá rozhodnutí, tak bude naše práce hodně složitá," dodal Rajchl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy