Citizens zdolali Arsenal a jsou stále v čele

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 12. 2011 19:09
QPR - Man. United 0:2, Aston Villa - Liverpool 0:2

Praha - Fotbalisté Manchesteru City porazili ve šlágru 16. kola Premier League Arsenal 1:0. Skvělou ofenzivní bitvu rozhodla Silvova branka z 53. minuty.

Citizens si tak udrželi dvoubodový náskok v čele ligy před městským rivalem United, který veze tři body ze hřiště Queens Park Rangers po výhře 2:0.

Arsenal, za nějž dnes nenastoupil záložník Tomáš Rosický, padl poprvé po osmizápasové série bez porážky. Nic na tom nezměnilo ani Van Persieho vyrovnání z ofsajdu ani krásné střely Vermaelena v závěru.

VIDEO Čech předvedl minelu. Nic jsem neviděl, hájí se
Chelsea přišla po chybě Čecha o výhru nad Wiganem

Porážce QPR nezabránil český gólman Radek Černý, když poprvé inkasoval už po necelé minutě zápasu. Po centru Valencii otevřel skóre Rooney. V 56. minutě pak velkou převahu hostů potvrdil úspěšně zakončeným sólem Carrick. Třikrát ho navíc zachránila branková konstrukce.

Stejným výsledkem zdolal také Liverpool Aston Villu. ´Reds´ si výhru zajistili už v první čtvrthodině, kdy se krátce po sobě trefili Bellamy a Škrtel.