Citizens ve šlágru Premier League porazili Liverpool

25. 8. 2014 22:55
Fotbalisté Manchesteru City porazili v pondělním večerním zápase 2. kola Premier League v souboji dvou nejlepších týmů uplynulé sezony Liverpool 3:1.
Brankář Manchesteru City Joe Hart vyráží míč před Martinem Škrtelem.
Brankář Manchesteru City Joe Hart vyráží míč před Martinem Škrtelem. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City porazili v pondělním večerním zápase 2. kola Premier League v souboji dvou nejlepších týmů uplynulého ročníku Liverpool 3:1.

Za obhájce titulu dvakrát skóroval černohorský útočník Stevan Jovetič a jednou Sergio Agüero, hosté v závěru skórovali díky vlastnímu gólu Zabalety.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Manchester City se tak s plným počtem šesti bodů dostává na druhé místo tabulky, Liverpool zůstává se třemi body na deváté příčce. Úřadující šampioni mají po dvou kolech stoprocentní bodovou bilanci stejně jako Tottenham, Chelsea a Swansea.

Z tribuny sledovala první porážku Liverpoolu v sezoně nová posila klubu Mario Balotelli, který v letech 2010 až 2013 působil právě v Manchesteru City.

Jovetič hlavní hvězdou zápasu

Jovetič, jenž v minulé sezoně po příchodu z Fiorentiny za 22 milionů liber zůstal za očekáváním, byl tentokrát hlavní postavou zápasu.

V 41. minutě otevřel skóre po chybě nové liverpoolské posily španělského obránce Alberta Morena. Deset minut po přestávce přidal druhou branku po přihrávce Samira Nasriho.

Na 3:0 zvýšil v 69. minutě Sergio Agüero, jenž vystřídal Edina Džeka a gól dal už po 23 sekundách pobytu na hřišti. Brankáře Joea Harta připravil o čisté konto v závěru vlastní gól Pabla Zabalety.

Výsledek:

Manchester City - Liverpool 3:1 (41. a 55. Jovetič, 69. Agüero - 83. vlastní Zabaleta).