Citizens v derby zostudili United, Arsenal jen remizoval

FOTO+VIDEO Bleskový zabiják Džeko a rozčilený Moyes
Jeho svěřenci prohráli v městském derby s týmem City 0:3.
Na zápase nemohl chybět ani legendární předchůdce Alex Ferguson, který se před utkáním ještě usmíval.
Stejně jako Kagawa s Hernándezem při předzápasové rozcvičce.
Jenže stačilo 44 sekund od úvodního hvizdu a domácím úsměv na rtech zamrzl. Důvodem byla vedoucí branka soupeře, kterou vstřelil Edin Džeko.
25. 3. 2014 22:56
Manchester United prohrál doma v městském derby se City 0:3, Arsenal jen remizoval se Swansea 2:2.

Praha - Fotbalovou bitvu o Manchester vyhrál už potřetí v řadě tým City. Tentokrát mužstvo United porazil na jeho půdě 3:0.

O dva góly vítězů se postaral Edin Džeko, třetí v závěru přidal Yaya Touré.

Citizens tak dál úspěšně stíhají vedoucí Chelsea, na níž ztrácejí tři body, oproti londýnskému rivalovi však mají dva zápasy k dobru. United doma stejně jako v minulém kole dostali tři góly, když ani proti Liverpoolu nedokázali skórovat, a jsou sedmí.

Podruhé za sebou ztratil body Arsenal. Čtvrtý celek anglické ligy jen remizoval se Swansea 2:2, když o jednu z branek se postaral bývalý sparťan Bony.

Skvělý úvod Citizens

Manchester United prohrával se svým městským rivalem od první minuty. Už po 44 vteřinách se prosadil bosenský útočník Džeko a zaznamenal historicky nejrychlejší branku hostujícího týmu na Old Trafford v rámci Premier League.

Stejný hráč se po změně stran prosadil po rohovém kopu Samira Nasriho podruhé a připsal si desátou ligovou branku v sezoně. V poslední minutě pak Yaya Touré navázal na sobotní hattrick do sítě Fulhamu a přesnou střelou k pravé tyči skóre uzavřel.

Bony se prosadil proti Arsenalu

Arsenal s Tomášem Rosickým v základní sestavě prohrával v duelu se Swansea od 11. minuty po brance Wilfrieda Bonyho. Ve druhém poločase však během jedné minuty dokázal skóre otočit, když se nejprve prosadil Lukas Podolski a krátce na to Olivier Giroud.

Kanonýři si však nakonec tři body nepřipsali, protože v nastavení si dobíhající Flamini srazil do branky míč vyražený gólmanem Wojciechem Szczesným. Rosický se do statistik nezapsal a střídal v 79. minutě.