Citizens v derby zdolali United, rozhodl Agüero

Vítěznou branku nervózního derby vstřelil Sergio Agüero
Manchesterské derby v dohrávce 31. kola Premier League pro sebe urvali hosté z City, kteří vyhráli 2:1. Oplatili tak svému soupeři podzimní porážku z domácího stadionu.
Kromě tří gólů však diváci viděli i hodně tvrdé zákroky a také několik potyček.
Už o přestávce nebyl s tvrdostí na hřišti spokojen trenér City Roberto Mancini, což se rozhodl důrazně sdělit i rozhodčím.
A zřejmě si příliš nebral servítky.
8. 4. 2013 22:51
Citizens se zjevně ještě nevzdávají šance na obhajobu anglického titulu. V městském derby porazili celek United 2:1 a snížili jeho náskok v čele tabulky sedm kol před koncem na 12 bodů.

Praha - Fotbalisté Manchesteru City se zjevně ještě nevzdávají šance na obhajobu anglického titulu. V městském derby porazili celek United na Old Trafford 2:1 a snížili jeho náskok v čele tabulky sedm kol před koncem na 12 bodů.

Tým sira Fergusona přišel o sérii osmnácti zápasů bez porážky a po dlouhých 627 minutách v Premier League inkasoval.

Svěřenci trenéra Manciniho oplatili Rudým ďáblům domácí porážku z podzimu, kdy United na Etihad Stadium zvítězili 3:2.

Citizens drželi míč, ale Rafael trefil břevno

Tentokrát ale byli na bleděmodrou squadru krátcí. Rozhodující gól vstřelil dvanáct minut před koncem střídající Argentinec Sergio Agüero. Předtím se v úvodu druhé půle trefili nejprve Milner a poté Jones s přispěním Kompanyho.

Obraz hry byl od samého počátku utkání jednoznačný. Hosté drželi více míč na svých kopačkách a zkoušeli to postupným útokem, zatímco domácí sázeli na zabezpečnou obranu a rychlé brejky.

A v první půli byli nebezpečnější. Van Persie po přihrávce Rooneyho přízemní střelou těsně minul a obránce Rafael trefil z krkolomné pozice břevno. Branky začaly padat až po obrátce.

Giggs školáckou chybou zavinil první gól

Jako první se prosadili Citizens. Ve středu pole se veterán Giggs proměnil ve školáka, když hodně lacině ztratil míč. Ke střele se pak dostal James Milner a po lehké teči Jonese se brankář De Gea po míči natahoval marně.

Z vedení se ale hosté radovali jen osm minut. Prudký přímý kop Van Persieho trefil hlavu Jonese, jehož pokus se od zad stopera Kompanyho odrazil do sítě. United pak znovu působili, jako by jim stačila remíza a přišel trest za pasivitu.

Agüerova paráda a nervózní závěr

Střídající Agüero se nádherně prohnal kolem třech obránců a z úhlu napálil míč pod břevno. Závěr byl hodně nervózní. Za ostrou potyčku a několik nepěkných faulů udělil sudí Mike Dean v posledních minutách šest žlutých karet. V páté minutě nastavení se dostal po rohu Van Persieho k hlavičce Evra, jenže trefil pouze náruč brankáře Harta.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Manchester United - Manchester City 1:2 (59. vlastní Kompany - 51. Milner, 78. Agüero).

1. Manchester United 31 25 2 4 71:33 77
2. Manchester City 31 19 8 4 57:27 65
3. Chelsea 31 17 7 7 61:33 58
4. Tottenham 32 17 7 8 55:40 58
5. Arsenal 31 16 8 7 61:34 56
6. Everton 31 13 13 5 49:37 52
7. Liverpool 32 13 10 9 59:40 49
8. West Bromwich 32 13 5 14 42:43 44