Citizens stáhli ztrátu na United, Liverpool si zastřílel

19. 1. 2013 18:55
Fotbalisté mistrovského Manchesteru City porazili ve 23. kole anglické ligy Fulham 2:0 a na vedoucího městského rivala United ztrácejí čtyři body.
David Silva dvěma góly obstaral výhru Citizens nad Fulhamem
David Silva dvěma góly obstaral výhru Citizens nad Fulhamem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté mistrovského Manchesteru City porazili ve 23. kole anglické ligy Fulham 2:0 a na vedoucího městského rivala United, kteří mají nedělní utkání s Tottenhamem k dobru, ztrácejí čtyři body.

Debaklem skončilo vystoupení Norwiche na hřišti Liverpoolu. "Reds" zvítězili 5:0.

Manchester City se ujal vedení po dvou minutách hry, když se prosadil David Silva.

Španělský záložník pojistil náskok v 69. minutě a svěřenci trenéra Manciniho zaznamenali čtvrté ligové vítězství za sebou. Naposledy ztratili body na konci prosince se Sunderlandem.

Reds vyprovodili Norwich pěti góly

Pětigólový příděl Liverpoolu do sítě Norwiche odstartoval ve 26. minutě Henderson a už o deset minut později to bylo 2:0, když se po přihrávce Lucase prosadil osmnáctým ligovým gólem Suárez.

Čtvrt hodiny po změně stran zvýšil Sturridge, o chvilku později přidal další gól kapitán Gerrard a výsledek uzavřel čtvrt hodiny před koncem vlastní brankou Bennett.

Liverpoolu patří v neúplné tabulce sedmé místo, Fulham je čtrnáctý.

Výsledky 23. kola:

Liverpool - Norwich 5:0 (26. Henderson, 36. Suárez, 59. Sturridge, 66. Gerrard, 74. vlastní Bennett), Manchester City - Fulham 2:0 (2. a 69. Silva), Newcastle - Reading 1:2 (35. Cabaye - 71. a 77. Le Fondre), Swansea - Stoke 3:1 (57. a 80. De Guzmán, 49. Davies - 90.+1 Owen), West Ham United - QPR 1:1 (68. Cole - 14. Remy), Wigan - Sunderland 2:3 (5. vlastní Vaughan, 79. Henriquez - 21. a 42. Fletcher, 17. Gardner z pen.), West Bromwich - Aston Villa (49. Brunt, 83. Odemwingie - 12. Benteke, 31. Agbonlahor).

1. Manchester United 22 18 1 3 56:29 55
2. Manchester City 23 15 6 2 45:19 51
3. Chelsea 22 12 6 4 45:21 42
4. Tottenham 22 12 4 6 39:27 40
5. Everton 22 9 10 3 35:26 37
6. Arsenal 21 9 7 5 40:24 34
7. Liverpool 23 9 7 7 40:28 34
8. West Bromwich 23 10 4 9 33:32 34