Citizens si spravili náladu, Chelsea prohrála s Aston Villou

15. 3. 2014 18:00
Fotbalisté Manchesteru City napravili vyřazení z Anglického poháru a Ligy mistrů a v anglické lize se po výhře 2:0 v Hullu posunuli na 2. místo.
Fotbalisté Manchesteru City slaví.
Fotbalisté Manchesteru City slaví. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 30. kole anglické ligy Hull 2:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky. První Chelsea má na svěřence Manuela Pellegriniho k dobru šest bodů, ve večerním duelu ale prohrála na hřišti Aston Villy 0:1 a má odehráno o tři zápasy víc.

Chelsea už v duelu s Aston Villou slavila ve 41. minutě vedoucí gól, rozhodčí Chris Foy ale po konzultaci s asistentem nakonec odpískal ruku střelce branky Nemanji Matiče. Ve druhé půli otupil tlak londýnského týmu brazilský záložník Willian, který dostal druhou žlutou kartu za taktický faul ve středu hřiště.

Brankáře Čecha o 14. čisté konto v sezoně připravil osm minut před koncem parádní patičkou záložník Fabian Delph, který navíc v nastavení trefil ještě břevno. Vzápětí byl vyloučen další Brazilec v dresu Chelsea Ramires a sudí vykázal na tribunu i rozčilujícího se kouče Josého Mourinha.

Manchester City během posledního týdne vypadl z Anglického poháru i Ligy mistrů a ani dnešní zápas nezahájil ideálně. Už v desáté minutě přišel o vyloučeného stopera Vincenta Kompanyho kvůli stažení Nikici Jelaviče.

Vzápětí však City poslal do vedení povedenou zatočenou střelou David Silva. V poslední minutě pak uzavřel skóre bývalý útočník Teplic Edin Džeko a manchesterskému týmu pojistil první ligové vítězství v Hullu od roku 1909. Od té doby se zde "Citizens" představili sedmkrát s bilancí tří remíz a čtyř proher.

Souboj o udržení skončil bez branek

Fulham se dočkal prvního vítězství pod trenérem Felixem Magathem a přerušil sérii devíti utkání bez výhry, která se táhla od Nového roku. Tři body mu zajistil střídající Ašhkan Dedžagah a zdramatizoval boj na spodku tabulky. Poslední Fulham ztrácí už jen bod na devatenáctý Cardiff a osmnáctý Sunderland, ale i například čtrnáctá Swansea má k dobru jen pět bodů.

Souboj o udržení mezi Sunderlandem, který nastoupil bez obránce Ondřeje Čelůstky, a Crystalem Palace skončil bez branek. Povzbuzení v záchranářských bojích naopak vydřel West Bromwich díky výhře 2:1 na hřišti Swansea, kde přitom prohrával už od druhé minuty. Útočník vítězů Matěj Vydra zůstal mezi náhradníky.

Nebodoval Norwich, i když velmi zdramatizoval duel se Southamptonem. Na hřišti soupeře prohrával už 0:3, ale díky zásahům Johana Elmandera a Roberta Snodgrasse z 85. a 86. minuty se přiblížil na dostřel. Southampton však přece jen potvrdil roli favorita a v nastavení zvýšil na konečných 4:2.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Hull - Manchester City 0:2 (14. Silva, 90. Džeko), Everton - Cardiff 2:1 (59. Deulofeu, 90.+3 Coleman - 68. Cala), Fulham - Newcastle 1:0 (68. Dedžagah), Southampton - Norwich 4:2 (5. Schneiderlin, 57. Lambert, 73. Rodriguez, 90.+7 Gallagher - 86. Elmander, 87. Snodgrass), Stoke - West Ham United 3:1 (32. a 79. Odemwingie, 69. Arnautovic - 5. Carroll), Sunderland - Crystal Palace 0:0, Swansea - West Bromwich 1:2 (2. Lamah - 52. Sességnon, 85. Mulumbu), Aston Villa - Chelsea 1:0 (82. Delph)

1. Chelsea 30 20 6 4 56:23 66
2. Manchester City 27 19 3 5 71:27 60
3. Liverpool 28 18 5 5 73:35 59
4. Arsenal 28 18 5 5 52:28 59
5. Tottenham 29 16 5 8 37:37 53
6. Everton 28 14 9 5 40:28 51
7. Manchester United 28 14 6 8 46:31 48
8. Southampton 30 12 9 9 43:37 45