Citizens selhali s posledním Sunderlandem, titul se vzdaluje

16. 4. 2014 22:53
Třetí tým tabulky v dohrávce 26. kola Premier League na vlastním stadionu horko těžko zachraňoval remízu 2:2 s posledním Sunderlandem.
Sergio Agüero na snímku v souboji s dvougólovým Wickhamem.
Sergio Agüero na snímku v souboji s dvougólovým Wickhamem. | Foto: Reuters

Londýn - V napínavém boji o anglický ligový titul nečekaně klopýtl Manchester City! Třetí tým tabulky v dohrávce 26. kola Premier League na vlastním stadionu horko těžko zachraňoval remízu 2:2 s posledním Sunderlandem.

Citizens mají ještě jeden zápas k dobru, na Chelsea však ztrácejí čtyři body a na vedoucí Liverpool dokonce bodů šest.

Etihad Stadium přitom zažil brzkou euforii. Ve druhé minutě poslal světle modrý tým do vedení brazilský středopolař Fernandinho.

Nasri zachránil alespoň bod

Hubené vedení drželi domácí více než sedmdesát minut, potom se ale nestačili divit. Hostující Wickham totiž dvěma góly během třech minut otočil skóre.

Manchesterský tým poté vyvinul obrovský tlak a dokázal urvat alespoň bod. V 88. minutě jej zařídil Francouz Nasri. Sunderland bodoval poprvé po pěti porážkách.

V dohrávce neuspěl ani další velký favorit, Everton, který doma prohrál s Crystal Palace 2:3. Liverpoolský tým ukončil sedmizápasovou vítěznou sérii a odmítl posun na čtvrté místo před Arsenal.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Everton - Crystal Palace 2:3 (61. Naismith, 86. Mirallas - 23. Puncheon, 49. Dann, 73. Jerome), Manchester City - Sunderland 2:2 (2. Fernandinho, 88. Nasri - 73. a 83. Wickham).

1. Liverpool 34 24 5 5 93:42 77
2. Chelsea 34 23 6 5 66:24 75
3. Manchester City 33 22 5 6 88:34 71
4. Arsenal 34 20 7 7 59:41 67
5. Everton 34 19 9 6 55:34 66
6. Tottenham 34 18 6 10 48:48 60
7. Manchester United 33 17 6 10 56:38 57
8. Southampton 34 13 9 12 50:45 48