Citizens sahají po titulu, Arsenal prohrál doma. West Ham nezvládl derby

Aktualizováno 14. 5. 2023 19:56
Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 36. kole anglické ligy sestupem ohrožený Everton a přiblížili se k titulu. Arsenal totiž prohrál doma s Brightonem.
Ilkay Gündogan a Erling Haaland, Everton - Manchester City
Ilkay Gündogan a Erling Haaland, Everton - Manchester City | Foto: Reuters

Obhájci prvenství mají v čele tabulky tři utkání před koncem náskok čtyř bodů a jednoho zápasu před Arsenalem, jenž překvapivě podlehl v domácím utkáním Brightonu 0:3 a už mu zbývají odehrát jen dva duely. "Citizens" tak stačí k třetímu ligovému titulu za sebou jediná výhra, první šanci budou mít svěřenci Pepa Guardioly příští neděli proti Chelsea.

Zápas mezi City a Evertonem rozhodly góly na konci první půle. Nejprve se po centru Mahríze prosadil z otočky šikovně Gündogan, o dvě minuty později pak zvýšil svým 36. ligovým gólem v sezoně Haaland po centru autora první branky. V druhé polovině už pouze potvrdil výhru hostů druhým gólem Gündogan z přímého kopu.

West Ham tři dny po výhře nad Alkmaarem v semifinále Konferenční ligy prohrál 0:2 na hřišti Brentfordu. Domácí se dostali do vedení po dvaceti minutách, když se po pohledné kombinaci prosadil Mbeumo. Dvě minuty před přestávkou zvýšil náskok Wissa.

"Kladivářům" s českým reprezentantem Součkem se málem podařilo po změně stran snížit, Ingsův gól byl ale odvolán videorozhodčím. Brentford ztrácí čtyři body na šestý Tottenham a sedmou Aston Villu a má tak ještě teoretickou naději na evropské poháry, West Ham je na 15. místě a stále nemá jistotu záchrany.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Brentford - West Ham United 2:0 (20. Mbeumo, 43. Wissa), Everton - Manchester City 0:3 (37. a 51. Gündogan, 39. Haaland), Arsenal - Brighton 0:3 (51. Enciso, 86. Undav, 90.+6 Estupiňán).

1. Manchester City 35 27 4 4 92:31 85
2. Arsenal 36 25 6 5 83:42 81
3. Newcastle 35 18 12 5 63:31 66
4. Manchester United 35 20 6 9 51:41 66
5. Liverpool 35 18 8 9 67:42 62
6. Brighton 34 17 7 10 66:45 58
7. Tottenham 36 17 6 13 65:59 57
8. Aston Villa 36 17 6 13 48:44 57