Citizens porazili nováčka z Hullu a jdou na druhé místo

Aktualizováno 31. 8. 2013 21:00
Yaya Touré se raduje z gólu, kterým završil výhru Citizens 2:0 nad Hullem.
Yaya Touré se raduje z gólu, kterým završil výhru Citizens 2:0 nad Hullem. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City odčinili předchozí překvapivou porážku z minulého týdne na hřišti Cardiffu (2:3), když ve 3. kole Premier League doma porazili nováčka z Hullu 2:0.

Hull nevyhrál na hřišti City již 83 let.

O vítězství rozhodla v 65. minutě letní posila Citizens ze Sevilly Alváro Negredo, střídající útočník tak vstřelil sedmnáctý gól v posledních šestnácti ligových zápasech. V dresu Citizens pak druhý.

V 90. minutě pak výhru prvního soupeře Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů pojistil Yaya Touré.

Citizens se tak posunuli na druhé místo o bod za vedoucí Chelsea, Hull se porpadl na 13. místo.

Ani napotřetí nedosáhli fotbalisté Sunderlandu na ligovou výhru, když prohráli na hřišti ligového nováčka Crystal Palace 1:3. Za hosty odehrál celý zápas český obránce Ondřej Čelůstka.

Výsledky 3. kola:

Manchester City - Hull 2:0 (65. Negredo, 90. Touré)
Sestava Man City: Hart - Zabaleta, Lescott, Nastasič, Kolarov - Navas, Fernandinho, Touré, Silva (66. Nasri) - Džeko (46. Negredo), Agüero (76. Milner).

Cardiff - Everton 0:0, Newcastle - Fulham 1:0 (87. Ben Arfa), Norwich - Southampton 1:0 (68. Redmond), West Ham United - Stoke 0:1 (82. Pennant), Crystal Palace - Sunderland 3:1 (9. Gabbidon, 79. Gayle z pen., 90.+2 O'Keefe - 65. Fletcher).

1. Chelsea 3 2 1 0 4:1 7
2. Manchester City 3 2 0 1 8:3 6
3. Liverpool 2 2 0 0 2:0 6
Tottenham 2 2 0 0 2:0 6
5. Stoke 3 2 0 1 3:2 6
6. Manchester United 2 1 1 0 4:1 4
7. West Ham United 3 1 1 1 2:1 4
8. Norwich 3 1 1 1 3:3 4