Citizens jdou po kanonádě do čela, Chelsea jen remizovala

29. 1. 2014 22:39
Fotbalisté Manchesteru City využili zaváhání Arsenalu a díky vysoké výhře 5:1 nad Tottenhamem v dohrávce 23. kola se vyšvihli do čela Premier League.
Hráči Manchesteru City v anglické lize neztratili ani bod už osm zápasů v řadě
Hráči Manchesteru City v anglické lize neztratili ani bod už osm zápasů v řadě | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru City využili zaváhání Arsenalu a díky vysoké výhře 5:1 nad Tottenhamem v dohrávce 23. kola se poprvé v tomto ročníku vyšvihli do čela Premier League.

Na úroveň druhých ´Kanonýrů´, kteří za Citizens zaostávají o jeden bod, se mohla dotáhnout Chelsea, ovšem svěřenci kouče Mourinha s West Hamem pouze remizovali 0:0.

Citizens pomohla i přesilovka

Za jasnou výhrou nasměroval Manchester City jeho nejlepší střelec Sergio Agüero, který v 15. minutě otevřel skóre svým patnáctým gólem v tomto ročníku. V Premier League se argentinský útočník trefil celkově popadesáté.

Jednobrankový rozdíl ve skóre vydržel do 50. minuty, kdy byl domácí Danny Rose vyloučen za faul na Edina Džeka a Yaya Touré z penalty zvýšil. Vzápětí skóroval i Džeko. Po snížení Etienna Capoueho dorazili oslabeného soupeře Stevan Jovetič a Vincent Kompany. Černohorský útočník Jovetič dal svůj první gól v anglické lize od letního příchodu z Fiorentiny za 22 milionů liber.

Manchester City málem zopakoval šestibrankový příděl, který Tottenhamu nadělil před dvěma měsíci. Po 23 kolech mají svěřenci trenére Manuela Pellegriniho na kontě už 68 gólů, o dva více než za celý loňský ročník.

West Ham odolal náporu Chelsea

Chelsea měla proti West Hamu jednoznačně navrch, ale španělský gólman Adrián i s pomocí brankové konstrukce útokům favorita odolal. Petr Čech na druhé straně měl v dešti výrazně méně práce.

Dobrou formu z poslední doby potvrdil Sunderland, který porazil Stoke 1:0 a udělal další krok k záchraně. Na dnešního soupeře ztrácí překvapivý finalista Ligového poháru na 17. příčce jen bod. Obránce Ondřej Čelůstka odehrál za vítěze druhý poločas.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Aston Villa - West Bromwich 4:3
Branky: 12. Weimann, 24. Bacuna, 38. Delph, 64. Benteke z pen. - 4. Brunt, 9. vlastní Delph, 43. Mulumbu

Chelsea - West Ham United 0:0

Sunderland - Stoke 1:0
Branka: 18. Johnson

Tottenham - Manchester City 1:5
Branky: 59. Capoue - 15. Agüero, 51. Touré z pen., 54. Džeko, 78. Jovetič, 89. Kompany

1. Manchester City 23 17 2 4 68:26 53
2. Arsenal 23 16 4 3 45:21 52
3. Chelsea 23 15 5 3 43:20 50
4. Liverpool 23 14 4 5 57:28 46
5. Tottenham 23 13 4 6 30:31 43
6. Everton 23 11 9 3 35:24 42
7. Manchester United 23 12 4 7 38:27 40
8. Newcastle 23 11 4 8 32:28 37