Citizens dál stíhají Arsenal. Vyhráli i rivalové z United

12. 2. 2023 19:36
Fotbalisté Manchesteru City zdolali v 23. kole anglické ligy 3:1 Aston Villu a snížili náskok vedoucího Arsenalu na tři body. "Kanonýři" v sobotu jen remizovali s Brentfordem. Ve středu se oba nejlepší týmy soutěže utkají spolu v Londýně. Třetí v tabulce je o další dva body zpět Manchester United, který zvítězili v Leedsu 2:0.
Erling Braut Haaland a Rijád Máhriz
Erling Braut Haaland a Rijád Máhriz | Foto: Reuters

"Citizens" se dostali do vedení už ve 4. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil Rodri. V prvním poločase skórovali ještě Gündogan a Mahriz, který proměnil penaltu. Aston Villa jen snížila z pokutového kopu, z kterého se trefil její nejlepší střelec Watkins.

Pep Guardiola na lavičce obhájců titulu odkoučoval 250. zápas v anglické lize a připsal si 184. vítězství. Podobnou bilancí se žádný jiný trenér pochlubit nemůže.

Fotbalisté Manchesteru rozhodli zápas v Leedsu až v závěru. V 80. minutě se trefil Rashford a o pět minut později zpečetil výhru osmnáctiletý Argentinec Garnacho. Anglický útočník od ligového restartu po mistrovství světa skóroval už posedmé a s 12 ligovými góly je suverénně nejlepším střelcem mužstva.

Oba týmy se utkaly znovu po čtyřech dnech. Ve středu Leeds v prvním ligovém utkání po odvolání trenéra Jesseho Marsche vedl 2:0 a sahal nad Old Trafford po překvapivém vítězství, ale Manchesteru se povedlo vyrovnat na konečných 2:2.

Leeds nevyhrál v Premier League už devět zápasů.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Leeds - Manchester United 0:2 (80. Rashford, 85. Garnacho), Manchester City - Aston Villa 3:1 (4. Rodri, 39. Gündogan, 45.+1 Mahriz z pen. - 61. Watkins z pen.).

1. Arsenal 21 16 3 2 46:18 51
2. Manchester City 22 15 3 4 56:22 48
3. Manchester United 23 14 4 5 38:28 46
4. Newcastle 22 10 11 1 35:13 41
5. Tottenham 23 12 3 8 42:35 39
6. Brighton 21 10 5 6 39:28 35
7. Fulham 23 10 5 8 34:30 35
8. Brentford 22 8 10 4 36:29 34