Čišovskému brání v návratu k fotbalu vážná nemoc

ČTK ČTK
5. 1. 2015 15:11
Nespecifikovaná vážná nemoc trápí plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského, který už devět měsíců chybí na ligových trávnících
Marián Čišovský
Marián Čišovský | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Nespecifikovaná vážná nemoc trápí plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského, který už devět měsíců chybí na ligových trávnících. Vedení klubu dnes potvrdilo informace bulvárních médií, že za absencí slovenského stopera není jen zraněné koleno, ale i choroba, jejíž léčbě se Čišovský intenzivně věnuje.

"Chorobu si hráč nepřeje blíže specifikovat, klub samozřejmě jeho rozhodnutí plně respektuje," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek v prohlášení. "Doplnit můžeme pouze to, že Mariánovi nadále běží platná hráčská smlouva (do června 2016) a sám hráč se věnuje individuálním cvičením. Je nedílnou součástí kabiny a důležitým členem viktoriánské rodiny," dodal.

Pětatřicetiletý stoper naposledy nastoupil loni v březnu proti Liberci. Tehdy si zranil koleno a musel na operaci. V letní přípravě naskočil do dvou utkání a původně měl být k dispozici už pro utkání Evropské ligy s Ploještí. Nakonec se však znovu ozvalo zranění a od té doby je Čišovský na marodce. Nyní vyšlo najevo, že za to může i vážná nemoc.

"Vzhledem k faktu, že Marián hodlá veškerou svou energii věnovat léčbě, jedná se o poslední vyjádření hráče i klubu k dané záležitosti. Zároveň klub prosí média i fanoušky, aby respektovali právo hráče na soukromí," uvedl Šádek.

Známa není ani žádná prognóza. "Nejsem lékař, takže těžko říct, zda Marián stihne zasáhnout do jarní části sezony. Ale vypadá to negativně," řekl trenér Miroslav Koubek při sobotním startu zimní přípravy. I proto vedení Plzně přivedlo z Baníku Ostrava mladého stopera Jana Baránka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy