Čišovskému brání v návratu k fotbalu vážná nemoc

ČTK ČTK
5. 1. 2015 15:11
Nespecifikovaná vážná nemoc trápí plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského, který už devět měsíců chybí na ligových trávnících
Marián Čišovský
Marián Čišovský | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Nespecifikovaná vážná nemoc trápí plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského, který už devět měsíců chybí na ligových trávnících. Vedení klubu dnes potvrdilo informace bulvárních médií, že za absencí slovenského stopera není jen zraněné koleno, ale i choroba, jejíž léčbě se Čišovský intenzivně věnuje.

"Chorobu si hráč nepřeje blíže specifikovat, klub samozřejmě jeho rozhodnutí plně respektuje," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek v prohlášení. "Doplnit můžeme pouze to, že Mariánovi nadále běží platná hráčská smlouva (do června 2016) a sám hráč se věnuje individuálním cvičením. Je nedílnou součástí kabiny a důležitým členem viktoriánské rodiny," dodal.

Pětatřicetiletý stoper naposledy nastoupil loni v březnu proti Liberci. Tehdy si zranil koleno a musel na operaci. V letní přípravě naskočil do dvou utkání a původně měl být k dispozici už pro utkání Evropské ligy s Ploještí. Nakonec se však znovu ozvalo zranění a od té doby je Čišovský na marodce. Nyní vyšlo najevo, že za to může i vážná nemoc.

"Vzhledem k faktu, že Marián hodlá veškerou svou energii věnovat léčbě, jedná se o poslední vyjádření hráče i klubu k dané záležitosti. Zároveň klub prosí média i fanoušky, aby respektovali právo hráče na soukromí," uvedl Šádek.

Známa není ani žádná prognóza. "Nejsem lékař, takže těžko říct, zda Marián stihne zasáhnout do jarní části sezony. Ale vypadá to negativně," řekl trenér Miroslav Koubek při sobotním startu zimní přípravy. I proto vedení Plzně přivedlo z Baníku Ostrava mladého stopera Jana Baránka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy