Chtěl jsem něco změnit, vysvětlil Vrba po prohře poločasové střídání nejlepšího hráče Frýdka

Skotové se na Letné gólem pochlubili, český útok byl bezzubý
V hledišti domovského hřiště Sparty přitom vedle prvního muže českého fotbalu  Miroslava Pelty...
.... zasedl  také úspěšný kouč Dušan Uhrin starší.
Českému týmu chyběly opory brankář Čech, kapitán Rosický a dvojice záložníků Pavelka s Plašilem. Premiérový start za reprezentační A-tým si připsali gólman Koubek a záložník Frýdek, který tím oslavil 24. narozeniny.
Zápasu předcházela minuta ticha za oběti teroristických útoků v Bruselu...
Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 3. 2016 23:45
Pavel Vrba, trenér fotbalové reprezentace, po porážce v přípravném utkání 0:1 od Skotska zmínil, že do Eura se snad uzdraví opory. A jeho týmu se podaří navrátit sehranost

Praha - V kvalifikačních zápasech jeho svěřenci zářili, v přípravách většinou klopýtají. Jako teď na Letné s mladým týmem Skotska.

"Prohráli jsme 0:1. Na jednu stranu je to jen příprava, ve které zkoušíme hráče. Na druhou stranu bych samozřejmě lhal, kdybych řekl, že i v těchto zápasech nechceme výsledkově uspět," poznamenal Pavel Vrba, trenér českých fotbalistů.

"Do Eura nám ještě nějaký čas zbývá, bude tam prostor zapracovat na souhře. A uzdraví se nám opory," věnoval vzpomínku patrně zejména trojici Čech - Rosický - Plašil. Zranění na sraz nepustilo ani Pavelku.

"Dnes nám na hřišti chyběl i Láďa Krejčí, který nebyl úplně fit," vysvětlil Vrba, proč zářící hvězda pražské Sparty do utkání se Skoty nezasáhla.

Pozoruhodné je, že nejlepšího hráče první půle, tedy Martina Frýdka, střídal už po přestávce. "Pozor, výkonem mě Martin rozhodně nezklamal. Ale chtěl jsem něco změnit," vysvětlil Vrba, proč šel už ve 46. minutě za Frýdka na plac Skalák.

"V první půli jsme se snažili kombinovat a soupeře přehrát ve středu pole, ale při rozestavení 4-3-3 jsme se málo dostávali do vápna, naše zakončení přicházela jen ze střední vzdálenosti a standardních situací," rekapituluje Vrba. "Po změně stran jsme chtěli zjednodušit hru. Ale ten záměr se příliš realizovat nepovedlo. Skotové dobře chodili do soubojů, měli druhé míče, zvládli to bez chyby. Proto jsme prohráli."

Na gólmana trenér vinu nehází

Skotský celek skóroval už v první půli po přímočaré brejkové akci, kterou zakončoval Anya. "Sivok tam uprostřed pole možná mohl tu akci přerušit, ale byli tam i další, co ještě mohli gólu zabránit. Koubkovi bych inkasovanou branku nevyčítal, ten střelec to velmi dobře trefil mezi nohy, na gólmana bych to neházel."

Nijak zvlášť nadšený nebyl Vrba z výkonu stoperské dvojice Sivok-Kadlec. Zejména druhý jmenovaný chyboval v rozehrávce. "Projevilo se, že spolu dlouho nehráli," pravil Vrba.

Pochvalná slova našel nejen pro Frýdka, ale i Daridu. "Potvrzoval svoji kvalitu." Podle trenéra se ale nedařilo jeho svěřencům dobře pracovat s odkrývanými prostory. Zvláštní kapitolou pak byly časté ofsajdy. "Ty situace jsme si mohli lépe pohlídat."

V utkání se příliš nevedlo útočníku Necidovi. Na dotaz, jestli by jeho výkon proti Skotsku mohl před dalším přípravným zápasem ve Švédsku oživit trenérovy myšlenky na nominaci slávisty Škody, Vrba odvětil: "Jestli bude Škoda donominovaný, se dozvíte v pátek. Ale rozhodně bych to nijak nespojoval s Necidem. Nestavěl bych se k jeho výkonu rozhodně tak kriticky, jak by snad mohlo vyznívat z té otázky."

 

Právě se děje

před 8 minutami

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. V tu dobu začala platit možnost registrace pro lidi nad 40 let.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

iRozhlas a Respekt: šéf vrbětického Imexu se v den výbuchu pohyboval poblíž hotelu, kde bydleli agenti ruské GRU

"Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Tam byli v té době ubytováni agenti ruské GRU Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, kteří jsou podezřelí ze zapojení do exploze muničního skladu," píšou servery iRozhlas a Respekt. S odkazem na zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování uvádí, že policisté Bernatíkův pohyb vypátrali pomocí dat z jeho mobilního telefonu. Právník šéfa Imexu trvá na tom, že tam "Bernatík ten den, ani nikdy jindy, nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal". 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 48 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy