Chtěl jsem něco změnit, vysvětlil Vrba po prohře poločasové střídání nejlepšího hráče Frýdka

Skotové se na Letné gólem pochlubili, český útok byl bezzubý
V hledišti domovského hřiště Sparty přitom vedle prvního muže českého fotbalu  Miroslava Pelty...
.... zasedl  také úspěšný kouč Dušan Uhrin starší.
Českému týmu chyběly opory brankář Čech, kapitán Rosický a dvojice záložníků Pavelka s Plašilem. Premiérový start za reprezentační A-tým si připsali gólman Koubek a záložník Frýdek, který tím oslavil 24. narozeniny.
Zápasu předcházela minuta ticha za oběti teroristických útoků v Bruselu...
Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 3. 2016 23:45
Pavel Vrba, trenér fotbalové reprezentace, po porážce v přípravném utkání 0:1 od Skotska zmínil, že do Eura se snad uzdraví opory. A jeho týmu se podaří navrátit sehranost

Praha - V kvalifikačních zápasech jeho svěřenci zářili, v přípravách většinou klopýtají. Jako teď na Letné s mladým týmem Skotska.

"Prohráli jsme 0:1. Na jednu stranu je to jen příprava, ve které zkoušíme hráče. Na druhou stranu bych samozřejmě lhal, kdybych řekl, že i v těchto zápasech nechceme výsledkově uspět," poznamenal Pavel Vrba, trenér českých fotbalistů.

"Do Eura nám ještě nějaký čas zbývá, bude tam prostor zapracovat na souhře. A uzdraví se nám opory," věnoval vzpomínku patrně zejména trojici Čech - Rosický - Plašil. Zranění na sraz nepustilo ani Pavelku.

"Dnes nám na hřišti chyběl i Láďa Krejčí, který nebyl úplně fit," vysvětlil Vrba, proč zářící hvězda pražské Sparty do utkání se Skoty nezasáhla.

Pozoruhodné je, že nejlepšího hráče první půle, tedy Martina Frýdka, střídal už po přestávce. "Pozor, výkonem mě Martin rozhodně nezklamal. Ale chtěl jsem něco změnit," vysvětlil Vrba, proč šel už ve 46. minutě za Frýdka na plac Skalák.

"V první půli jsme se snažili kombinovat a soupeře přehrát ve středu pole, ale při rozestavení 4-3-3 jsme se málo dostávali do vápna, naše zakončení přicházela jen ze střední vzdálenosti a standardních situací," rekapituluje Vrba. "Po změně stran jsme chtěli zjednodušit hru. Ale ten záměr se příliš realizovat nepovedlo. Skotové dobře chodili do soubojů, měli druhé míče, zvládli to bez chyby. Proto jsme prohráli."

Na gólmana trenér vinu nehází

Skotský celek skóroval už v první půli po přímočaré brejkové akci, kterou zakončoval Anya. "Sivok tam uprostřed pole možná mohl tu akci přerušit, ale byli tam i další, co ještě mohli gólu zabránit. Koubkovi bych inkasovanou branku nevyčítal, ten střelec to velmi dobře trefil mezi nohy, na gólmana bych to neházel."

Nijak zvlášť nadšený nebyl Vrba z výkonu stoperské dvojice Sivok-Kadlec. Zejména druhý jmenovaný chyboval v rozehrávce. "Projevilo se, že spolu dlouho nehráli," pravil Vrba.

Pochvalná slova našel nejen pro Frýdka, ale i Daridu. "Potvrzoval svoji kvalitu." Podle trenéra se ale nedařilo jeho svěřencům dobře pracovat s odkrývanými prostory. Zvláštní kapitolou pak byly časté ofsajdy. "Ty situace jsme si mohli lépe pohlídat."

V utkání se příliš nevedlo útočníku Necidovi. Na dotaz, jestli by jeho výkon proti Skotsku mohl před dalším přípravným zápasem ve Švédsku oživit trenérovy myšlenky na nominaci slávisty Škody, Vrba odvětil: "Jestli bude Škoda donominovaný, se dozvíte v pátek. Ale rozhodně bych to nijak nespojoval s Necidem. Nestavěl bych se k jeho výkonu rozhodně tak kriticky, jak by snad mohlo vyznívat z té otázky."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 37 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 48 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy