11. 5. 2011 14:45
Boleslavští i díky tomu postoupili do finále poháru
Jan Chramosta
Jan Chramosta | Foto: Reuters

Praha - Mladoboleslavský útočník Jan Chramosta půjde za svůj nasimulovaný pád v odvetě semifinálového zápasu Ondrášovka Cupu na hřišti třetiligové Kroměříže (1:3) před disciplinární komisi ČMFS.

Ve 38. minutě zápasu za stavu 1:0 pro Boleslav se řítil sám na brankáře Marka Vogla, ten vyrazil před pokutové území ve snaze vypíchnout Chramostovi míč, což se mu sice nepovedlo, ale boleslavského útočníka se nedotkl.

Chramosta však i při možnosti běžet sám na prázdnou bránu zhruba metr před Voglem upadl. Rozhodčí Michal Paták ze své pozice viděl Voglův zákrok jako faul a kroměřížského brankáře vyloučil.

Boleslav překvapení nepřipustila, je ve finále poháru

Boleslavští i díky tomu svůj náskok ve druhé půli navýšili na 3:0, a i když si Kroměříž v závěru připsala čestný úspěch, po remíze 1:1 z úvodního duelu postoupili do finále Středočeši.

"Ano, mohu potvrdit, že předáme případ Chramosty disciplinární komisi," řekl ČTK předseda komise rozhodčích Luděk Macela na adresu Chramostova nesportovního gesta.

Chramostovi hrozí desetitisícová pokuta

I když reprezentant do 21 let po zápase tvrdil, že se jej Vogl lehce dotkl, televizní záběry ukázaly opak.

Chramosta zřejmě obdrží od disciplinárky pokutu 10 tisíc korun. Stejnou pokutou byl totiž v roce 2009 za simulování potrestán tehdejší útočník Slavie Jaroslav Černý.

Pravděpodobným soupeřem Boleslavi ve finále poháru bude Olomouc. Úvodní zápas druhého semifinále na hřišti pražské Slavie byl totiž kontumován 3:0 ve prospěch Sigmy, protože byl zápas v poločase ukončen kvůli výtržnostem domácích fandů.