Chramosta dostal za simulování v poháru pokutu 20 tisíc

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 5. 2011 17:32
Potrestáni byli i rozhodčí Paták a Filípek
Jan Chramosta
Jan Chramosta | Foto: Reuters

Praha - Útočník Mladé Boleslavi Jan Chramosta dostal jednozápasový distanc a k tomu musí zaplatit pokutu 20 tisíc korun.

Disciplinární komise jej potrestala za to, že v semifinálovém utkání Ondrášovka Cupu v Kroměříži nafilmoval pád, po němž byl vyloučen domácí brankář Marek Vogl.

Trest už si vybral v minulém ligovém kole proti Jablonci, protože mu v té době byla zastavena činnost.

Zmíněného pohárového utkání se týkají i tresty pro hlavního sudího Michala Patáka a jeho asistenta Patrika Filípka.

Paták si na popud zástupců Kroměříže nezapíská do konce letošní sezony, Filípek má pozastavenou delegaci na jedno utkání.

Čtěte také:
Chramosta má za filmování zastavenou činnost
Kroměříž si na rozhodčího nestěžuje. Doufá ale v trest
Boleslav překvapení nepřipustila, je ve finále poháru

Chramosta běžel v 38. minutě odvetného utkání semifinále Ondrášovka Cupu sám na kroměřížského brankáře Vogla, který proti soupeři vyběhl. Mladoboleslavský forvard při kličce mimo vápno teatrálně upadl a sudí Michal Paták k všeobecnému překvapení domácího brankáře vyloučil.

"Zástupci Mladé Boleslavi, tedy hráč a sportovní ředitel Ladislav Minář, argumentovali, že v konkrétní situaci se brankář Jana Chramosty lehce dotkl a navíc šel do souboje tak nebezpečně, že hráči nezbylo, než se skokem vyhnout případnému zranění," řekl mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář.

"Komise po shlédnutí zpomalených záběrů usoudila, že argumenty mohou být částečně akceptovatelné, ale přesto se hráč chová tak, že nejde o čistou reakci na nebezpečí. K tomu jí vede jednak způsob letu hráče a mimo jiné také chování hráče po dopadu. Pokud by šlo o lehkou teč nebo o vyhnutí se souboji, neležel by hráč tak dlouho po odpískání," vysvětlil Kolář posouzení Chramostova přestupku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy