reklama
 
 

Chovanec vítězství nepřeceňuje: A Podaný ho nepřekvapil

17. 9. 2010 0:00
Jak nahradit Vacka jsme věděli už dříve, říká

Praha - Při skládání základní sestavy neměl právě lehkou pozici. Zranění nebo karetní tresty vyřadily generálnímu sportovnímu manažerovi Sparty Jozefu Chovancovi před prvním zápasem letošního ročníku Evropské ligy hned několik důležitých hráčů.

Přesto si nakonec mohl po závěrečném hvizdu gratulovat, český mistr zdolal v domácím prostředí Palermo 3:2 a připsal si hned na úvod velmi důležité tři body.

Čtěte také:
Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem
Evropská liga ŽIVĚ: Sparta porazila Palermo 3:2
Sparta chce žít v EL postupový sen. Palermu navzdory

Bylo to překvapení pro více jak třináct tisíc fanoušků, když se místní hlasatel při vyhlašování sestavy Sparty v závěru opravil, s tím, že původně zahlášeného Kamila Vacka nahradí v sestavě Bondoa Adiaba.

Šlo o jasný taktický tah. Kamerunský obránce se měl postavit na pravé místo v obraně, Vacka pak měl ve středu zálohy nahradit Jiří Kladrubský.

"Vackovo zranění bylo známé už od včerejška. Vyšetření pak ukázala natržený sval. Naši fyzioterapeuti se ho ještě snažili připravit na zápas, nad jeho startem ale visel otazník. Když se pak vrátil z rozcvičky s tím, že nemůže nastoupit, tak už jsme měli připravené další varianty," uvedl na pozápasové tiskové konferenci Chovanec. 

"Naše vítězství se ale rodilo v průběhu týdne, kdy jsme sbírali poslední informace. Připravili jsme se velmi dobře takticky a hledali jen vhodné typy hráčů, na to, aby byli schopní splnit naše pokyny," doplnil sparťanský lodivod.

Výkon Podaného? Nepřekvapilo mě to, říká Chovanec

Nezůstalo však jen u Vacka. Ladislava Krejčího pak skolila viróza, Martin Zeman se zase bude tři týdny zotavovat po otřesu mozku. Na místě levého záložníka se proto objevil nepříliš známý Jakub Podaný. A prezentoval se vskutku sympatickým výkonem.

"Jeho výkon mě nepřekvapil. Kdybych nebyl o jeho kvalitách přesvědčen, tak by se s námi na zápas ani nepřipravoval," tvrdí Chovanec.

"Už ve dřívějších zápasech jsme se začali zvedat, i když jsme nehráli v nejsilnějším složení. Procházíme nelehkým obdobím, nedaří se nám ustálit základní sestavu. Musíme být schopní takovéto výkony opakovat. Jedině pak můžeme říci, že jsme se zlepšili," je si vědom.

Ten na závěr pochválil i Jiřího Kladrubského

"Po delší době podal kvalitní výkon. Nejde přímo o tvůrčího hráče, má přednosti jinde- Je dobrý v defenzivě, má dobré střely z dálky, ale dnes mě potěšil. Moc mu to také přeji s ohledem na to, jaké zranění dříve překonal a jak se znovu stal jedním z nejčastěji hrajících fotbalistů v týmu," ocenil Chovanec.

"Nechtěl byl však naše vítězství přeceňovat. Tři body znamenají dobrý vstup a já jsem zejména rád, že se to líbilo divákům a odcházeli spokojení," uzavřel generální sportovní manažer.

autor: Ivo Pospíšil | 17. 9. 2010 0:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama