Chovanec: Moje vina? Měl jsem být k hráčům tvrdší

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 8. 2010 15:13
Trenér Sparty o rezignaci neuvažuje
Jozef Chovanec
Jozef Chovanec | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ani následující den po vyřazení ve 4. předkole Ligy mistrů neskrýval sparťanský generální sportovní manažer a trenér Jozef Chovanec zklamání z neúspěchu.

Zároveň přiznal i svůj díl viny. "Odpovědnost neseme všichni společně - funkcionáři, hráči, realizační tým. Není to o jednotlivcích, ale o celém klubu. Samozřejmě já také cítím zodpovědnost," uvedl.

Především si vyčítá, že nebyl ke svým svěřencům tvrdší. "Myslím, že spolu s realizačním týmem jsme nebyli dostatečně agresivní vůči hráčům, jako byli oni agresivní svým výkonem vůči nám. Dáváte do toho hodně energie, a když vidíte, že oni to nedávají zpět, tak to bolí. Je to divný pocit. Jste tady celý den, oni si odtrénují tři čtyři hodiny," mrzí Chovance.

Čtěte také:
Sen Sparty o LM se rozplynul, prohrála i v Žilině
Sionko: Střídání? Nevím proč mě trenér vyndal
Chovanec: Moje pozice u týmu? I já mám hlavu na špalku
Ať Chovanec opravdu šéfuje! Sparta to potřebuje

Přesto je přesvědčen, že stále má mužstvu co dát a o rezignaci rozhodně neuvažuje. Naopak se dívá vstříc dalším zápasům. "Sice jsme nepostoupili do Ligy mistrů, ale dostali jsme se do Evropské ligy a nějaká práce je započatá. Důležité je, aby člověk měl čistý stůl, že dělá maximum. Když nebudete mít jiskru a budete pesimistický, je lepší to nedělat," snaží se získat pozitivní pohled.

Je mu však jasné, že učité změny musejí mužstvo postihnout. "Musíme si říct, zda s tímhle kádrem, s těmito hráči můžeme držet v silné soutěži konkurenci. Jestli není s některými lepší hrát jen domácí ligu a s některými Evropskou ligu," naznačil sparťanský kouč.

Jelikož má Sparta prakticky od začátku sezony problémy se zraněními a karetními tresty, dozná proměny zřejmě také taktické rozestavení. Letos obvyklé schéma 4-1-4-1 se upraví podle toho, jací hráči budou zrovna k dispozici. "Musíme se silně zabývat myšlenkou našeho rozestavení. Najednou máme k dispozici jiné typologie hráčů," dodal Chovanec.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Dělník v Brně nepřežil pád do 15 metrů hlubokého světlíku

V brněnské Zborovské ulici po poledni zemřel dělník, který spadl do světlíku v domě do hloubky asi 15 metrů. Na místě zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky, hasiči k muži slanili, nejevil ale známky života.

"Ve stísněném prostoru světlíku nasadili automatizovaný externí defibrilátor a podali kyslíkovou terapii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Další skupina hasičů vybourala světlíkové okno v jednom z bytů, aby se k muži dostala i posádka záchranné služby. Dělník byl ale na místě mrtev. Neštěstí vyšetřuje policie. 

Další zprávy