Chile na penalty porazilo Portugalsko a je ve finále Poháru FIFA

28. 6. 2017 22:58
V normální hrací době i po prodloužení zápas v Kazani skončil bez branek, pak brankář Claudio Bravo zneškodnil všechny tři pokusy soupeře.
Fotbalisté Chile slaví vítězství v semifinále Poháru FIFA s Portugalskem.
Fotbalisté Chile slaví vítězství v semifinále Poháru FIFA s Portugalskem. | Foto: Reuters

Kazaň - Fotbalisté Chile se stali prvními finalisty Poháru FIFA v Rusku. Jihoamerický tým v semifinále porazil Portugalsko v penaltovém rozstřelu jasně 3:0, poté co brankář Claudio Bravo zneškodnil všechny tři pokusy soupeře. V normální hrací době i po prodloužení zápas v Kazani skončil bez branek. Chilané v neděli vyzvou lepšího ze čtvrteční semifinálové dvojice Německo - Mexiko.

Během úvodní desetiminutovky si oba debutanti Poháru FIFA vytvořili stoprocentní šance. Jenže Chilan Eduardo Vargas nechal vyniknout brankáře Ruie Patrícia a na druhé straně zase Andrého Silvu vychytal Bravo. Zbytek úvodního dějství už byl opatrnější a moc zajímavých akcí nenabídl.

Také po změně stran hře většinou dominovaly obrany. Jen v 58. minutě Vargasovu akrobatickou střelu zneškodnil Patrício a Bravo zase vyrazil pokus nevýrazného Cristiana Ronalda. Poprvé na letošním Pohár FIFA tak utkání skončilo remízou 0:0.

V prodloužení byli blíže gólu Chilané. Nejprve hlavou o kousek minul Alexis Sánchez a v druhé patnáctiminutovce trefili brankovou konstrukci Arturo Vidal i dorážející Martín Rodríguez. Největší hvězdou rozstřelu byl Bravo, který vyrazil penalty Ricarda Quaresmy, Joaa Moutinha i Naniho. Naopak Vidal, Charles Aránguiz i Sánchez své pokusy proměnili.

Semifinále fotbalového Poháru FIFA v Kazani:

Portugalsko - Chile 0:0, na penalty 0:3

Penaltu proměnili: Vidal, Aránguiz, Sánchez. Penaltu neproměnili: Quaresma, Moutinho, Nani. Rozhodčí: Faghaní (Írán). ŽK: Carvalho, André Silva, Fonte, Alves, Cédric - Jara, Hernández. Diváci: 40.855.

Portugalsko: Patrício - Cédric, Fonte, Alves, Eliseu - B. Silva (83. Quaresma), Carvalho, Adrien Silva (102. Moutinho), Gomes (116. Martins) - Ronaldo, André Silva (76. Nani). Trenér: Santos.

Chile: Bravo - Isla (120. Fuenzalida), Medel, Jara, Beausejour - Aránguiz, M. Díaz, Hernandéz (112. F. Silva) - Vargas (86. Rodríguez), Vidal, Sánchez. Trenér: Pizzi.

před 2 hodinami

Desetitisíce turistů uvázly v čínském letovisku, úřady ho uzavřely kvůli covidu

Přes 80 tisíc turistů uvázlo v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když se tam objevily případy nákazy koronavirem a úřady město uzavřely. Na svých internetových stránkách o tom informuje stanice BBC. Čína je jedinou významnou ekonomikou světa, která stále dodržuje politiku nulové tolerance vůči covidu.

Úřady v sobotu zrušily všechny lety, z města neodjíždějí ani vlaky. V pátek testy potvrdily nákazu u 263 lidí. Z města se nyní mohou dostat jedině ti, kdo budou mít pět negativních PCR testů během sedmi dnů. Letovisko, kterému se přezdívá "čínská Havaj", restrikce zasáhly na vrcholu turistické sezony.