Chelsea ztratila body s Readingem

BettingCentrum
26. 12. 2006 20:27
Londýn - Odplata za zraněného Petra Čecha se nevyvedla. Pro některé nenáviděný středopolař Readingu Stephen Hunt do utkání nenastoupil a tým trenéra Mourinha překvapivě remizoval 2:2.

Náskok prvního Manchesteru United se zvýšil na čtyři body, vlastně podle logiky a prohlášení trenéra Mourinha na jeden bod. 14. dubna 2007 hraje Manchester United na hřišti Chelsea a Mourinho považuje tento zápas za předem vyhraný a započítává si už teď za výhru tři body.

Po minulém utkání Mourinho prohlásil, že si Chelsea vítězství nezasloužila. Dnes uznal, že remíza je férová pro obě mužstva. Kam se najednou poděl ten starý, vychloubačný Mourinho? Kouč hostů zářil nadšením: "Jsme více než spokojeni s bodem."

Branky a body pro Chelsea zařizuje Drogba
Branky a body pro Chelsea zařizuje Drogba | Foto: Reuters

Do branky Chelsea se postavil Hilario, Cudicini je stejně jako Čech mimo hru. Trenér Mourinho překvapil nasazením Ševčenka. Ukrajinský forvard se znovu neprosadil a kouč londýnského celku ho radši vystřídal pár minut po poločasové přestávce.

Střelec dvou branek Drogba prohlásil, že by si přál k sobě do útoku bývalého spoluhráče z Guingampu Florenta Maloudu. Ten hraje nyní za Olympique Lyon. Co tedy bude dále s ukrajinským kanonýrem Ševčenkem není známo, zatím se na ostrovech nechytil.

• o trápení Ševčenka na ostrovech čtěte ZDE

FC Chelsea: Hilario; Geremi (Mikel 69). Ferreira, Carvalho, Bridge (A Cole 69); Ballack, Essien, Lampard, Kalou, Drogba, Ševčenko (Wright-Phillips 57).

Reading: Hahnemann; Murty, Sonko, Ingimarsson, Shorey; Little, Sidwell, Gunnarsson, Harper, Doyle; Lita.

Branky: 37., 71. Drogba - Lita 64., Essien 84. vlastní

Liverpool prohrál 0:1 v Blackburnu, vítěznou branku domácích vstřelil v 49. minutě Bennedict McCarthy.

Naopak Manchester United potvrdil, že to letos s útokem na titul myslí vážně. O vítězství 3:1 nad Wiganem rozhodl Cristiano Ronaldo, který příšel až na druhý poločas a dvěma góly předčil Wayna Rooneyho. O třetí gól se postaral norský útočník Solskjaer.

Wigan už jen snížil v 90. minutě z penalty. Trenér hostů Jewell se hodně zlobil na svůj tým. Podle něho dostávají jeho svěřenci hodně laciné branky. Naopak domácí lodivod Ferguson byl spokojen, znovu pochválil Ronalda: "Dal dva góly a rozjásal dav."

Do dnešního 20. kola anglické nejvyšší soutěže zásahl i Milan Baroš, ale porážce Aston Villy 1:2 v Tottenhamu nezabránil.

Večerní utkání mezi Watfordem a Arsenalem dlouho vypadalo na remízu. Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě hostujícho týmu, zařídil první branku pro Gilberta Silvu, z rozhodujícího gólu se ale radoval jen na lavičce.

Robin van Persie zastupuje kanonýra Henryho zatím bezchybně, tři body Arsenalu zajistil brankou v 82. minutě a "Gunners" tak zvítězili 2:1. Asistenci si připsal mladý talent Walcott.

Zítra uzavře aktuální kolo zápas Charltonu s Fulhamem.